13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2019-2020

45. O. Rychlý , 65. D. Lahodný (p.) - 36. L. Burian , 89. M. Částek
27

Křižanov B vydoloval ve Víru bod, když vyrovnal v závěru zápasu.

Domácí v závěru půle vyrovnali

Ve 13. kole třetí třídy se za nádherného podzimního počasí utkal domácí Vír a hostující rezerva Křižanova. V tabulce se domácí nacházejí v jeho horní polovině na páté pozici. Hosté naopak jsou v úplně opačném pólu tabulky a jsou předposlední, když křižanovský nováček má náskok na poslední Velkou Losenici jen jeden bod. Lepší vstup do utkání měli hosté, ale Částek svoji příležitost prováhal. V dalším průběhu měli více ze hry domácí, ale skóre zápasu zůstávalo dlouho bez gólové. Až trochu překvapivě šli do vedení hosté, když branku vstřelil Leoš Burian - 0:1. Domácí nadále atakují Homolovu branku, ale střelecká nemohoucnost je dlouho nemůže připustit ke vstřelení branky. To se nakonec daří v nastavení prvního poločasu Rychlému - 1:1.

Hosté se v koncovce dočkali vyrovnání

Druhý poločas začali domácí se snahou strhnout vedení na svoji stranu, ale obrana hostí v čele s gólmanem  Homolou dlouho držela čisté konto. To se změnilo v 65. minutě, když rozhodčí Myška nařídil za faul ve vápně pokutový kop. Ten proměnil s přehledem David Lahodný - 2:1. Když již vše směrovalo k výhře domácích šokoval devadesát přítomných diváků v předposlední minutě Marek Částek, který vyrovnal na konečných - 2:2. Poslední podzimní kolo se Křižanov utká v dalším venkovním zápase na hřišti Pohledce. Vír zakončí polovinu sezóny opět v domácím prostředí, když přivítá o záchranu bojující Velkou Losenici.

Jiskra Vír
Petr Šenkýř: V utkání s Křižanovem jsme opět nezačali dobře.Zase jsme měli problém se začátkem zápasu hosté měli hned v úvodu jasnou šanci ale neproměnili ,poté jsme i mi začali sérii neproměněných šancí.Nakonec se hosté ujali vedení ale nám se podařilo po několika pokusech vyrovnat a tak poločas skončil. Druhý poločas jsme opět zahodili několik šancí a přes to jsme se dostali do vedení.A díky naší nemohoucnosti jsme nebili schopni vstřelit třetí branku a tak nás hosté v závěru zápasu potrestali a body se dělili.

SK FC Křižanov B
Martin Homola: Dnešní zápas tak trošku potvrdil nelogičnost fotbalu - podruhé za podzim jsme byli znatelně horším týmem, nicméně zrovna z tohoto zápasu máme bod. Hned ve 4. minutě jsme měli vést, Částek se dostal k tak vyložené šanci, až se toho zaleknul, do vedení jsme se přece jen dostali, byť podpis domácího gólmana byl víc než znatelný. Po naší brance začal galakoncert zahozených šancí domácích, kteří se vyrovnání dočkali až v nastavení první půle, trošku úsměvně díky verdiktu domácího laika na lajně, který "ofsajd zakončujícího hráče pustil, protože se předtím stejně měla kopat penalta". V druhé půli už bylo šancí výrazně méně, nicméně Vír měl dost prostoru na to, aby zápas převrátil na svoji stranu. Přes dočasné vedení díky proměněné penaltě nás domácí nedokázali dorazit, takže jakkoliv jsme v celém zápasu byli míň nebezpeční, domácí si za svou neefektivitu inkasovaný gól na 2:2 pár minut před koncem svým způsobem i zasloužili...