7.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

58. T. Zsihovics , 90. L. Kovalda - 20. M. Šauer , 52. J. Meškan , 55. J. Hrbek , 60. S. Valek , 62. S. Valek
30

Zpočátku to na brankové hody moc nevypadalo, po první půli odcházel favorit do kabin s hubeným vedením 1:0. Vše se však změnilo ve druhém poločase, kdy hosté svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek. Chlum sice dokázal dvěma zásahy snížit, ale na zdramatizování stavu už to nestačilo.

První poločas vyhráli hosté jedinou brankou

V sobotu 21.9.2019 zavítal na hřiště TJ Jiskra Chlum u Třeboně v rámci 7. kola Okresního přeboru, tým FK Stará Hlína. Stará Hlína odjížděla na utkání s cílem naplno bodovat. Úvod zápasu patřil hostům ze Staré Hlíny, kteří se prezentovali pohlednou kombinační hrou, dobrým pohybem a množstvím přesných nahrávek. Hosté ze Hlíny se ujali vedení ve 20. minutě utkání, když po kombinaci Petra Šauera s Radkem Chmátalem dostal přihrávku Tomáš Štědrý, který obešel obránce a přesně přihrál na hranici pokutového území nabíhajícímu Miroslavu Šauerovi, který skákavou střelou překonal golmana domácí Jiskry. Do další slibné příležitosti se dostal hostující kapitán Chmátal, když po spolupráci Vonky s Kadlecem, obdržel přihrávku za domácí obranu, ale střela z úhlu těsně minula domácí bránu. Poté se ke slovu dostala domácí Jiskra, ale brankové příležitosti zlikvidoval pozorný golman Staré Hlíny Pavel Rychlý. Stará Hlína se tlačila do útoku, ale bez gólového efektu, a tak se šlo do přestávky za stavu 0:1.

Stará Hlína si odváží všechny body

Ve druhém dějství se obraz hry změnil, po příchodu Miroslava Bendy, který pohybem a důrazem dělal velké problémy domácí obraně. V 52. minutě utkání byl za svou aktivitu odměněn právě Miroslav Benda, když převzal přihrávku od Stanislava Valka, prošel obranou a přesnou střelou k tyči zvýšil skóre na 2:0 pro Starou Hlínu. O tři minuty později vybojoval Benda míč na hranici pokutového území, přihrál Janu Hrbkovi, který tvrdou střelou překonal brankaře domácích a diváci měli možnost vidět třetí gól utkání. V 58. minutě zahrávali domácí trestný kop, který byl tečován ve zdi Tomášem Zsihovicsem, hostující brankař nedokázal včas reagovat, a tak Jiskra snížila na 1:3. Hosté odpověděli na obdrženou branku již po dvou minutách. Zdánlivě ztracený míč v rohu pokutového území vybojoval aktivně hrající Benda, zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování volného Stanislava Valka, který přesnou střelou vstřelil čtvrtý gól hostů. Stará Hlína přesnou rozehrávkou dostávala domácí tým pod tlak. Gólově bohatou desetiminutovku uzavřela pohledná akce hostujícího týmu. Petr Šauer rozehrál na volného kapitána Radka Chmátala, který přesným pasem našel nabíhajícího Stanislava Valka, ten si míč narazil s Miroslavem Šauerem a akci na jeden dotek zakončil parádní střelou, kterou navýšil skóre zápasu na 5:1 Hostující tým ze Staré Hlíny předváděl pohlednou hru a na rozdíl od minulých utkání dokázal vytvořené šance proměnit. Dobře organizovaná obrana hostů, v čele s nově vytvořenou stoperskou dvojicí Meškan – Hrbek, dokázala rodící se šance domácí Jiskry zlikvidovat. Do konce utkání si hosté vytvořili ještě několik slibných příležitostí, ale domácí brankař již další změnu skóre nedopustil. V 90. minutě skóroval domácí Chlum, když svou příležitost využil Lukáš Kovalda a stanovil tak konečný výsledek utkání na 5:2 pro tým ze Staré Hlíny.

Autor: FK Stará Hlína