9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

20. O. Šrom , 28. D. Šmíd , 46. O. Šrom , 78. R. Poborský (p.) - 22. D. Tuček (p.) , 31. D. Tuček , 42. D. Tuček , 49. L. Zápotoka
30

Zápas Novosedel s Novou Včelnicí v 9. kole Okresního přeboru nabídl gólové hody. Nakonec utkání skončilo remízou 4:4. Domácí poslal do vedení Šrom, ale hosté díky gólu Tučka z penalty a jeho dvěma dalším zásahům otočili kolem pauzy vývoj utkání ve svůj prospěch. Na třetí gól ovšem bleskově odpověděl svým druhým gólem Šrom. Ve druhé půli přišly další dvě branky a utkání nakonec skončilo remízou.

Tuček hattrickem otočil výsledek

Začátek zápasu byl z naší strany hodně nervozní, bylo vidět na hráčích že to z naší strany nebude žádný velký koncert. Po deseti minutách vyslal na soupeřovu branku tvrdou střelu Kroupa, ale hostující brankář ji konečky prstů stačil vytáhnout na roh. Po další Kroupově střele se odražený míč dostal ke Kyptovi, ten našel osamoceného Oldřicha Šroma, který konečně protrhl střeleckou smůlu a poslal nás do vedení. Bohužel naše vedení trvalo jenom dvě minuty. Školácky jsme faulovali u zadní čáry a soupeř měl výhodu pokutového kopu, který s přehledem proměnil Dominik Tuček. Poté nastala naše lepší chvilka, kdy nás dostal do vedení Daniel Šmíd, když prostřelil brankáře a korunoval svůj dobrý výkon v prvním poločase. Poté následovala tvrdá střela od Kypty do břevna, k odraženému míči se dostal Šrom, ale hlavou minul odkrytou branku. Další velkou příležitost měl opět Šrom po přihrávce od Voháka, ale jeho střela těsně minula tyč soupeřovy branky. A do třetice opět Šrom v pádu hlavou, ale jeho zakončení reflexivně vyrazil brankář na roh. Z ojedinělé akce ale soupeř vyrovnal, kdy se opět trefil Dominik Tuček. A aby toho nebylo málo tak soupeře poslal do vedení opět Dominik Tuček, kdy zahrával trestný kop z dvaceti metrů. Místo, aby jsme vedli po poločase 5:1, tak jsme prohrávali 2:3.

Utkání nakonec skončilo divokou remízou

Druhý poločas srovnal skóre hned v první minutě Oldřich Šrom. Za tři minuty šel soupeř opět do vedení, kdy trochu zaspal delegovaný pomezní a umožnil soupeři postupovat ve třech na naší branku. Prosadil se Lukáš Zápotoka, který nám dělal celý zápas největší potíže. Poté to byla ale z naší strany už křeč, nesmyslně jsme se snažili kombinovat v obraně, ale míč nikoho neposlouchal. Inu když se netrénuje tak je to těžké. V závěru jsme alespoň vyrovnali, když se z penalty prosadil Roman Poborský. Poté promarnil svoji největší šanci Šrom, kdy metr před brankou nebyl schopný dopravit míč do sítě. Musím říci, že jsme na střídačce prožívali hodně těžké chvíle, takový pocit bezmoci ze školáckých chyb už bych nechtěl zažít.

Autor: Václav Kroupa