13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Nýrsko hrálo pouze po vápno, Bříza toho využila

22

Potkaly se dva herně velmi podobné mančafty, ve kterém domácí trenér zvolil obrannou taktiku s nebezpečným přesunem do útoku, kdy spoléhal na produktivitu svých hráčů. Ta se nakonec stala klíčovou, jelikož se jeho tým mockrát do přímého zakončení nedostal, za to ale vykřesal všechny body.

Lépe hrající hosté vzali otěže utkání do svých rukou a zejména ve středu hřiště byli lepším týmem. Domácí se k ničemu dlouho nedostávali. Bohužel opět špatná řešení situací ve vapně a kolem něj způsobila to, že byl stav 0:0.

Pak přišel ojedinělý útok domácích, špatná komunikace mezi gólmanem a obránci a gól na 1:0, který vsítil Jan Paukner. Nýrsko to nalomilo a z akce, která nevypadala vůbec nebezpečně, přišel ještě do poločasu druhý gól. O ten se postaral Leonid Gavrylovskyy, který potáhl míč od půlící čáry a před vápnem se do něj opřel.

Druhá půle byla stále ve stejném duchu. Domácí bránili z bloku a Nýrsko nebylo schopno dát gól. Výsledek zápasu nehovoří úplně o celkovém dění na hřišti, ale jak se říká, na to se historie ptát nebude. O bodech rozhodují vstřelené branky a na ty byli domácí lepší.

SK Horní Bříza
Aleš Zach, trenér: Nýrsko začalo lépe. Připadal jsem si, jako kdybychom jeli do Nýrska my a kluci byli ještě v autobuse. Nebyli jsme blízko u hráčů, všechno jsme měli daleko, byli jsme pozdě v soubojích. Hosté si vytvořili několik šancí, které bohužel pro ně neproměnilo. My jsme z ojedinělého útoku dali gól, myslel jsem si, že se to zvedne, ale hosté byli pořád nebezpeční. Před poločasem se nám podařilo dát druhý gól po individuální akci Gavrylovskyyho a to byl pro nás nadstandardní výsledek s ohledem na hru, kterou jsme předváděli. Druhou půli si myslím, že jsme byli nebezpečnější a více na míči, jelikož soupeř otevřel obranu. Ale i oni měli své velké šance, které však nevyřešili dobře a my jsme si výsledek už pohlídali. Co se týče fotbalu, fotbal to byl pro diváky asi pěkný, rychlý, dynamický, ale hosté byli v zápase herně lepší. Určitě bych poukázal nejvíce na Kalivodu a Györgyho, kteří nám dělali největší problémy.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán: 2:0 - hodnotí se mi to špatně. Na míči jsme byli lepší, měli jsme více ze hry, ale rozhoduje se ve vápnech a tam byli lepší domácí. Naše hra se zvedá, poslední kola hrajeme v poli dobře, ale to nejdůležitější na fotbale je v podstatě naši největší slabinou - finální fáze. My to zlepšíme, svému týmu věřím.

J. Schimmer [-] - R. Šimice [-] (89. D. Šebek [-] ) , P. Voves [-] , A. Lavička [-] , S. Rous [-] - L. Prokop [-] , Z. Netáhlo [-] (60. J. Sedlecký [-] ) , L. Gavrylovskyy [-] (89. J. Šmucler [-] ) , T. Do [-] , T. Koudele [-] (80. J. Mašek [-] ) - J. Paukner [-]

M. Toul [-] - I. Varga [-] , M. Bastl [-] (60. J. Brabec [-] ) , T. Kohout [-] , J. Lužný [-] (60. L. Hájek [-] ) , J. Čanecký [-] , K. Kalivoda ml. [-] , T. György [-] , J. Kopřiva [-] , M. Trumpeš [-] , J. Pavlík [-]

ŽK: 52. R. Šimice , 56. T. Koudele - 45. J. Kopřiva , 85. J. Brabec .
Hráči zápasu: J. Schimmer , L. Prokop .
Počet diváků: 111. Rozhodčí: STROLENÝ Petr - PRESSL Václav, BUREŠ Jiří.