--

Frýdlant proti Rýmařovu ukončil čekání na výhru

22. V. Jandek , 40. I. Preči , 71. T. Krejčí (vl.) , 83. J. Mandičak - 63. T. Šupák
0

Nováček z Frýdlantu nad Ostravicí v neděli dopoledne hostil Jiskru Rýmařov. Domácí už nutně potřebovali vyhrát, protože na tříbodový zisk čekali pět zápasů. Jenomže Rýmařov z posledních 3 duelů vytěžil 7 bodů, takže Frýdlant nečekalo nic jednoduchého. Nakonec domácí utnuli nepříznivou sérii, když vyhráli 4:1. Výsledek sice vypadá jednozačně, ale obraz hry takový nebyl.

Dva zásahy Frýdlantu

Na začátku zápasu byl domácí celek aktivnější než hosté z Rýmařova. Ve 22. minutě šel Frýdlant do vedení. Pomohl si standardní situací. Na rohový kop si nejvýše naskočil Václav Jandek a hlavou otevřel skóre – 1:0. Byla to jeho první branka v dresu Frýdlantu. Ve 40. minutě už to bylo o dva góly. Mandičak z pravé strany přihrál kanonýrovi Prečimu, který se nemýlil – 2:0. Frýdlantský útočník s kosovskými kořeny pálil v této sezóně přesně už posedmé. Hosté z Rýmařova se však nevzdali a v závěru prvního dějství povážlivě kousali. Byli velmi blízko kontaktnímu gólu, ale neměli štěstí v zakončení. Poločas tak skončil dvoubrankovým vedením domácích.

Snížení, vlastní gól a gólová tečka

Na startu druhé půle pokračovali hosté v dobývání domácí branky. Vypracovali si 2 velmi slibné příležitosti. Tomáš Šupák si však vylámal zuby na skvěle chytajícím Ježovi. V 63. minutě ovšem Šupák už na svého soupeře vyzrál a snížil na 2:1. Vypadalo to, že by se Jiskra přeci jen  mohla pokusit o zisk alespoň jednoho bodu, jenomže přišla pro ni definitivní rána do vazu. V 71. minutě aktivní Mandičak poslal prudký míč do šestnáctky, kde si jej do vlastní sítě nešťastně srazil Krejčí3:1. Pak už se hosté na přílišný odpor nezmohli. Konečnou podobu výsledku stanovil v 83. minutě Mandičak, po přihrávce hrajícího kouče Michala Chlebka – 4:1. Frýdlant si tak po delší době připsal 3 body a posunul se na 7. příčku. Rýmařov je dvanáctý.

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Michal Chlebek (trenér): „Určitě to nebylo jednoduché utkání. Výsledek tomu úplně neodpovídá. Rýmařov byl pro nás velmi kvalitním a silným soupeřem. Zápas rozhodla naše produktivita. My jsme šance dokázali proměňovat, soupeř ne. Na co jsme sáhli, to nám vyšlo. Těší nás, že už máme na kontě 20 bodů, i když nám na startu soutěže takřka nikdo nevěřil. Rádi bychom na výhru navázali v Hranicích.“

Z. Jež [-] - J. Prokeš [-] (46. D. Pánek [-] ) , Š. Křiva [-] , T. Kubáň [-] , M. Střižík [-] , I. Preči [-] - V. Jandek [-] , M. Chlebek [-] (85. L. Chlebek [-] ) - P. Tobiáš [-] , P. Němec [-] (74. M. Šigut [-] ) - J. Mandičak [-]

SK Jiskra Rýmařov
P. Kameník [-] - T. Němec [-] (78. J. Lesák [-] ) , T. Krejčí [-] , Z. Horák [-] , D. Furik [-] - M. Furik [-] , J. Furik [-] , R. Němec [-] , M. Kotůlek [-] , M. Motyčka [-] - T. Šupák [-]

ŽK: 31. Š. Křiva , 37. V. Jandek , 73. M. Chlebek - 81. T. Šupák , 90. J. Furik .
Hráči zápasu: Z. Jež , M. Střižík .
Místo: Tráva. Počet diváků: 289. Rozhodčí: Mojžíš Jakub - ŠAFRÁN Daniel, VRŤO Peter.