--

--

Havířov sice konečně skóroval, ale Nové Sady znovu zvítězily

0

Nové Sady, které získaly z úvodních 4 kol 9 bodů, zajížděly v neděli ráno na půdu Havířova, který měl po třech odehraných zápasech jediný bod a na kontě vstřelených gólů nulu. Svou střeleckou smůlu domácí protrhli, a to dokonce dvakrát, ale Nové Sady vsítily 4 branky a po výhře 4:2 si odvážejí 3 body.

Pohodlné vedení hostů

Do základní sestavy Havířova se vrátil hrající trenér Miroslav Matušovič, který se v týdnu zúčastnil rozlučky bývalého sparťanského brankáře Jaromíra Blažka. Ani jeho přítomnost na hřišti však Indiány neuchránila před již „tradičními“ chybami v obraně a v rozehrávce. Oba týmy byly aktivní a snažily se hrát kombinačně. Více ze hry však měli hosté z Nových Sadů. Havířov se snažil hrozit ze standardních situací, které převážně zahrával Miroslav Matušovič. Nové Sady se dostávaly do šancí i po chybách soupeře. Paradoxně nakonec skórovali po standardní situaci. Ve 28. minutě ji z pravé strany zahrával Tomáš Kopp, k odraženému míči se dostal David Dvorský, přenechal jej Andreevovi, a ten utaženou střelou na zadní tyč otevřel skóre – 0:1. Na konci 37. minuty už to bylo 0:2. To když při rozehrávce zaváhal Karel Skoupý, o míč jej obral Škoda, předal jej Režnému, který na svého parťáka počkal a společně s ním totálně rozložili domácí obranu – Režný zakončoval do prázdné brány. Skvělý poločas hosté završili třetí brankou ve 45. minutě. Opět přišla chyba v havířovské rozehrávce, míč se dostal k agilnímu Režnému, který jej předložil Dvorskému, a tomu zbývalo jen uklidit balón do sítě – 0:3.

Změna taktiky, snížení, červená a rozuzlení

Do druhého poločasu Indiáni pozměnili taktiku. Zjednodušili hru, snažili se hrát dlouhé nakopávané míče a pokračovala jejich hrozba ze standardek. Místy dokázali dostat Nové Sady pod tlak. Obraz hry trochu připomínal zápas Nových Sadů v Petrovicích, kde byly v první půli také jasně lepší, ale poté jako by poněkud polevily.  Na druhou stranu chtěli hosté využít některý ze svých nebezpečných brejků. V 59. minutě vykřesal naději pro Havířov kapitán Wojnar. Po rohu se k němu odrazil míč, poslal jej směrem na bránu a gólman Zbořil se při snaze ztlumit míč dostal až za brankovou čáru – 1:3. To domácí povzbudilo. Už o 2 minuty později však jejich snažení přibrzdila červená karta pro Lukáše Vagnera. Ale havířovští se nepoložili.  V 81. minutě už to bylo pouze o gól. Po standardce Matušoviče se míč dostal ke Gomolovi, který se s ním otočil a přesně vypálil – 2:3. Definitivní rozhodnutí přišlo o 4 minuty později. Po další chybě v rozehrávce šly Nové Sady do přečíslení 4 na 3, Režný přehodil jednoho z obránců a David Škoda zvýšil na konečných 2:4.

FK Nové Sady
Karel Trnečka (trenér FK Nové Sady): „První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Dokázali jsme vstřelit 3 góly, což hovoří samo za sebe. S výkonem v první půli jsem byl nadmíru spokojený. Ve druhé půli domácí změnili hru. Hráli vysoké nakopávané míče, přibylo standardních situací. Po dvou z nich jsme inkasovali. Opět jsme dlouho nedokázali využít přesilovku, když šel soupeř do deseti. Závěr byl poněkud hektický, ale nakonec jsme zvládli přidat čtvrtý uklidňující gól. Za další tři body jsem nesmírně rád. Nečekal jsem, že po 5 kolech budeme 12 bodů. Nicméně je to jen začátek, musíme být i nadále pokorní a soustředit se na další zápas.“

MFK Havířov
R. Smětak [-] - P. Zupko [-] , T. Wojnar [-] , T. Gomola [-] , T. Omasta [-] (46. P. Michalčák [-] ) , J. Klejnot [-] (46. T. Gistinger [-] ) , M. Jaworek [-] (70. V. Trmal [-] ) , M. Matušovič [-] , K. Skoupý [-] , L. Vagner [-] , D. Trajkovski [-]

J. Zbořil [-] - T. Kopp [-] , M. Navrátil [-] , M. Samek [-] , L. Hodis [-] - D. Dvorský [-] , D. Škoda [-] , M. Novotný [-] (65. D. Kipritidis [-] ) - A. Andreev [-] , V. Papica [-] (86. T. Maliňák [-] ) , T. Režný [-] (88. J. Vacek [-] ) -

ŽK: 31. L. Vagner , 81. T. Gomola , 83. V. Trmal - 60. M. Navrátil , 83. T. Režný . ČK: 61. L. Vagner .
Hráči zápasu: T. Režný , D. Škoda .
Místo: Tráva. Počet diváků: 300. Rozhodčí: ŠAFRÁN Daniel - VRŤO Peter, NOVÁK Michal.