--

--

Petrovice vyhrály i podruhé, tentokrát ve Velkých Karlovicích

0

Velké Karlovice hostily na svém hřišti Lokomotivu Petrovice, která je na začátku soutěže pasována na jednoho z hlavních favoritů. Domácí v prvním kole uhráli remízu v derby ve Valašském Meziříčí. To Lokomotiva si hladce poradila s Frýdlantem. Petrovice po trefách Škuty a Kurušty zvítězily 2:0 a stále neinkasovaly.

Škutův gól do šatny

O půdě Velkých Karlovic se hovoří jako o „horké“. Domácí těží z menšího hřiště, na kterém využívají zejména standardní situace včetně dlouhých autů do pokutového území. V sestavě hostí se opět objevilo několik hráčů z druholigové Karviné, jejíž jsou Petrovice farmou. Lokomotivu nečekalo nic jednoduchého. Domácí spoléhají na své vysoké hráče, a i proto Petrovice využily gólmana Pastornického z Karviné, který díky svým fyzickým předpokladům mohl svádět s vysokými hráči rovnocenné souboje. Trenér Špička nabádal své svěřence k tomu, aby produkovali svou kombinační hru, ale domácí vnutili Petrovicím svůj bojovný styl a ze zápasu se stala velké bitva. Petrovice měly o něco více ze hry a těsně před přestávkou, ve 42. minutě, se dostaly do vedení. Po standardní situaci nastala v šestnáctce Velkých Karlovic tzv. trma-vrma , k míči se dostal Petr Škuta a vstřelil branku na 0:1.

Pojistku zařídil Kurušta

Vedoucí gól Petrovice poměrně uklidnil a dostávali hru pod svou kontrolu. Domácí Velké Karlovice si žádný trvalý velký tlak nevytvořily. Definitivní rozuzlení přišlo v 66. minutě. Hostující Filip Panák vypálil na brankáře Sváčka, ten jeho pokus jen vyrazil před sebe a Lukáš Kurušta dostal míč do sítě – 0:2. Poté už si Petrovice hlídaly komfortní dvougólový náskok a zaměřily se na udržení čistého konta. To se jim také podařilo a podruhé v řadě neinkasovali. Společně s Petřkovicemi zůstávají jediným týmem, který v této sezóně ještě neobdržel branku. Lokomotiva má plných 6 bodů, ovšem hned v dalším kole narazí na taktéž stoprocentní olomoucké Nové Sady, které pro ni budou tvrdým oříškem.

TJ Lokomotiva Petrovice
Martin Špička (trenér Lokomotivy Petrovice): „Bylo to velmi bojovné utkání. Ve Velkých Karlovicích to má každé mužstvo těžké. Domácí nám poněkud vnutili svůj styl. Pomohl nám vedoucí gól. Ve druhém poločase jsme se trochu uklidnili. Velké Karlovice jsme snad nepustili do žádné větší šance. Pak se nám podařilo pojistit vedení na 2:0. Podali dobrý týmový výkon, ale není čas zahálet, už se začínáme připravovat na příštího těžkého soupeře.“

FC Velké Karlovice+Karolinka
M. Sváček [-] - P. Škrobák [-] , M. Melichařík [-] (68. K. Surovec [-] ) , T. Heger [-] (78. A. Mynarčík [-] ) , V. Vašut [-] , J. Pavelka [-] , M. Pavelka [-] , J. Mikula [-] , R. Zeť [-] , P. Píšek [-] , T. Ondřejka [-]

M. Pastornický [-] - D. Gill [-] , P. Moskál [-] , M. Puškáč [-] (46. P. Kundrátek [-] ) , J. Hoffmann [-] - P. Škuta [-] , P. Malíř [-] , P. Miko [-] (75. T. Bajzath [-] ) , L. Kundrátek [-] (61. A. Leibl [-] ) , F. Panák [-] - L. Kurušta [-]

ŽK: 14. P. Píšek - 10. P. Škuta , 43. P. Moskál , 75. P. Miko .
Místo: Velké Karlovice. Počet diváků: 153. Rozhodčí: ŠAFRÁN Daniel - VRŤO Peter, KULIČKA Radek.