11.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Dynamo mělo nastartováno k překvapení, Vestec ale utkání otočil

28. J. Kučera - 31. J. Maňák , 58. R. Kalod , 68. R. Kalod
9

Dynamo Nelahozeves v minulém kole remizovalo v derby na půdě Kralup. Dnes na jeho pažit zavítal lídr soutěže Viktorka Vestec, který v minulém kole poprvé ztratil, když remizoval v Novém Strašecí. Domácí dokonce vedli a v poločase drželi remízový stav, druhá půle ale rozhodla ve prospěch hostů.

Po gólu na obou stranách

Na počátku utkání byly k vidění akce na obou stranách.

Diváci byli svědky náznaků šancí a pár nepřesných zakončení.

Ve 28. minutě měli domácí po faulu k dispozici přímý kop ze slibné vzdálenosti. K němu se postavil Jakub Kučera a skvělou střelou vymetl Víškovu šibenici. Dynamo tak vedlo 1:0.

Netrvalo to dlouho a bylo vyrovnáno. Po vyražené střele Matysíka se z dorážky prosadil Jiří Ježdík.

Ve 39. minutě se domácím povedla brejková situace, po které unikal sám na vesteckého Víška Daniel Kulhánek. Hostující brankář vyběhl, tím Kulhánkovi zmenšil střelecký úhel a následná střela těsně minula pravou tyč.

Úvodní dějství uzavřela zblokovaná střela Říhy, a po první půli tak v Nelahozevsi platil nerozhodný stav 1:1.

Kalod se postaral o tři body

V úvodu druhé půle šel sám na Víška domácí Pekárek, vestecký brankář ale druhé inkasování v utkání nedopustil.

V 55. minutě měli nelahozevští obrovskou příležitost k tomu, aby se znovu dostali do vedení, jelikož po faulu na Holého zahrávali pokutový kop. Ten ale díky zákroku Víška neproměnil Jakub Kučera, a skóre se tak neměnilo.

Následně mohli vedoucí gól vsítit hosté, Kalod však pouze orazítkoval pravou tyč Zavadilovy svatyně.

V 58. minutě už se hostující fotbalista dočkal. Po přihrávce Hobzy poslal svůj tým do vedení přízemní střelou.

Domácí se snažili o vyrovnání, hlavičku Vorla ani střelu Pekárka ale nepustil za svá záda Víšek.

V 68. minutě odskočili vestečtí svému soupeři na rozdíl dvou branek. Po centru ze standardní situace se hlavou prosadil znovu Richard Kalod.

Viktorka Vestec si vedení ve zbytku zápasu pohlídala, a z Nelahozevsi si tak po výhře 3:1 odváží všechny tři body.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Hosté vypadali fotbalověji a měli ve svých řadách zkušenější hráče. My jsme chtěli zkušenosti nahradit bojovností, což se nám celkem dařilo. Dostali jsme se do vedení, soupeř ale bleskově vyrovnal. Ve druhé půli jsme si vypracovali dvě šance a neproměnili penaltu. Soupeř dal poté dvě branky a výsledek už si pohlídal.

TJ Viktoria Vestec
Michal Chaloupka: V Nelahozevsi se nám dlouhodobě nedaří, malé hřiště, převýšení jak v Tatrách a soupeř velmi houževnatý a nepříjemný, takže tři body velmi cenné. Myslím si, že jsme byli lepší týmem, na hřišti jsme měli kvalitnější hráče, i když zranění nepustilo do hry Vidličku. Domácí byli nebezpeční jen přes Vorla, Pekárka a Kučeru, který paradoxně asi rozhodl zápas v náš prospěch tím, že neproměnil penaltu, kterou Víšek chytil, aniž by si umazal dres. Pak už to bylo jen čekání na to, jestli se nám podaří vstřelit gól, a povedlo se, Ríšovi Kalodovi. Dokonce i nohou, což je vždy svátek. Výhra zasloužená a důležitá po minulém nezdaru.

R. Zavadil [-] - M. Pekárek [-] (74. D. Kaplan [-] ) , J. Emmer [-] , J. Vorel [-] , T. Pokorný [-] , D. Valda [-] , D. Kulhánek [-] , J. Holý [-] , L. Simon [-] , J. Kučera [-] , A. Janovský [-] (70. R. Kochman [-] )

P. Víšek [-] - R. Kalod [-] (74. O. Vlasák [-] ) , V. Ježdík [-] , J. Ježdík [-] (74. V. Máče [-] ) , J. Maňák [-] , R. Matysík [-] , M. Říha [-] , J. Ptáček [-] , M. Hendrych [-] , J. Hobza [-] (70. R. Adámek [-] ) , P. Pecinovský [-]

ŽK: 33. R. Zavadil .