11.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

Klecany měly na dosah bod, oslabeným Kralupům ale vystřelil výhru Weiner

9

Kralupy zvítězily naposledy 17. září, a to doma proti královédvorecké rezervě. Šňůru bez výhry chtěly přetrhnout na půdě Klecan, kterým se ale v poslední době daří, a to především do ofenzivy. Dnešní utkání nabídlo obrat, červenou kartu i vítězný gól pět minut před koncem.

Domácí poslal do vedení Ševčík

Začátek zápasu patřil domácím, kteří byli aktivnější než soupeř z Kralup a vytvářeli si šance na otevření skóre.

Hra se poté vyrovnala a hrozit začali i kralupští, a to především po standardních situacích. Žádná z šancí ale nebyla přetavena v branku.

Po zhruba půl hodině hry se dostaly do vedení Klecany. Po přihrávce Ondřeje Průchy se trefil Matúš Ševčík.

Za tohoto stavu úvodní dějství také skončilo, a do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Červená karta a kralupský hrdina Weiner

Hosté vstoupili do druhého poločasu dobře, jelikož se jim v 57. minutě podařilo vyrovnat. Trefil se Petr Junek.

O zhruba patnáct minut později bylo na kralupské střídačce ještě veseleji, hostující útočník Luboš Krejza totiž poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení.

Chvíli na to ale přišla komplikace pro Kralupy, jelikož se po druhé žluté kartě musel předčasně odebrat do sprch obránce Miloslav Houška.

Domácí využili přesilovku v 82. minutě, kdy na 2:2 vyrovnal z dorážky vlastní střely Ondřej Dvořák.

Klecany cítily šanci na všechny tři body, tu ale zhruba pět minut před koncem utnul přesnou a tvrdou střelou hostující David Weiner, a stanovil tak konečný výsledek utkání na 3:2 pro Kralupy.

Kralupy tak i v deseti dokázaly vyloupit Klecany, ze kterých si odvážejí plný počet bodů.

MSK Klecany
Jiří Kruťa: Za mě jsme byli o třídu lepší. Bohužel jsme ale neproměnili šance, a tím jsme si prohráli zápas. Soupeř k tomu přistoupil tak, jak přistoupil, stylem "co leží, neběží." Přerušit akce za každou cenu. Ale jak říkám, kdybychom proměnili polovinu, nebo alespoň třetinu našich šancí, tak jsme vyhráli o pět gólů.

FK Kralupy 1901
Luboš Černý: Do Klecan jsme zajížděli s cílem uhrát alespoň remízu. Domácí mají na poměry A. třídy výborné mužstvo a jejich výsledky tomu napovídaly. My jsme měli kvůli zraněním opět problémy se sestavou a někteří hráči museli nastoupit, jak se říká, přes bolest. Domácí měli více šancí a dá se asi říci, že byli lepším mužstvem. My jsme ale své šance proměnili, a to rozhodlo o naší asi nejcennější výhře v podzimní části.