5.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

První výhra! Podlesí doma přejelo rezervu Slaného

7

Co se týče vstřelených branek v nové sezoně, Podlesí bylo před utkáním na čísle 0. Dnes to chtělo zlomit proti slanské rezervě, která měla před zápasem na kontě jednu výhru a jednu prohru. Domácím fotbalistům se dnešní utkání vydařilo na jedničku a bylo z toho první vítězství v sezoně!

Čtyři góly a dvě penalty

Domácí se dostali do vedení hned ve 2. minutě, kdy se po samostatném úniku na hostujícího Mareše prosadil Martin Šlapák. Podlesí tak vstřelilo svůj první gól v sezoně a vedlo 1:0.

Netrvalo to ani pět minut a skóre bylo už 2:0. Střelou z úhlu se prosadil Matěj Vohradský.

Ve 25. minutě bylo pro hosty ještě hůře. Po faulu na Šlapáka zahrávali domácí pokutový kop. Ten proměnil Ondřej Valta a Podlesí tak vedlo 3:0.

Těsně před koncem úvodního dějství se domácí stihli prosadit ještě jednou. Po přihrávce Valty se trefil znovu Martin Šlapák.

Hosté mohli před odchodem do kabin ještě snížit, jelikož měli stejně, jako jejich soupeř, k dispozici penaltu. Tu ale zneškodnil domácí brankář Zykán a hráči tak odcházeli do kabin za rozhodnutého stavu 4:0 pro Podlesí.

Bezgólová půle přinesla pouze červenou kartu

Domácí mohli v 55. minutě vést už 5:0, autor dvou branek Martin Šlapák ale v samostatném úniku Mareše nepřekonal.

O chvíli později se o to pokusil tentokrát Vohradský, který šel rovněž sám na hostujícího gólmana. Ani on ale neuspěl.

Hosté zahrozili akorát střelou z úctyhodné vzdálenosti, která skončila na břevně.

Patnáct minut před koncem přišla ještě červená karta, a to pro domácího Vojtíška, který nevybíravě přerušil velice slibně se rozvíjející akci soupeře.

Domácí to ale tolik mrzet nemuselo, jelikož si po jednoznačném výkonu a výsledku 4:0 připisují první výhru v sezoně.

TJ Kovohutě Podlesí
Radim Černohorský: Zasloužené vítězství. Tentokrát jsme mohli zvítězit i daleko větším rozdílem, ale po tom poločase, kdy jsme vedli 4:0, už ta hra nebyla taková. Přesto jsme tam ale měli dvě nebo tři tutovky, které jsme nedali. Utkání jsme měli po celých devadesát minut pod kontrolou.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Těch gólů jsme dnes mohli dostat klidně osm. Nedali jsme penaltu. Domácí byli lepší a po zásluze nás přejeli. Máme co napravovat, i když nás teď čeká těžký los.

J. Zykán [-] - M. Vohradský [-] , F. Šrajn [-] , M. Šlapák [-] (78. J. Trefný [-] ) , J. Jiránek [-] , M. Skočdopole [-] (70. V. Přibyl [-] ) , O. Valta [-] , O. Bublík [-] , M. Hanáček [-] , M. Branžovský [-] , O. Vojtišek [-]