13.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

11

Rezerva Králova Dvora v probíhajícím ročníku ještě ani jednou nezvítězila. Dnes k tomu měla slušně našlápnuto proti týmu, který je v tabulce hned nad ní - Slaný B. Cábelíci drželi do 60. minuty vedení, domácí ale během čtvrthodiny předvedli obrat a prvním týmem, který daruje body královédvorecké rezervě, se tak nestali.

Vedení hostů zařídil Svoboda

Úvodní dějství mnoho šancí nenabídlo. Balón drželi více na svých kopačkách domácí, vyloženou gólovou příležitost si ale vypracovat nedokázali.

To ani hosté, kteří se ale i přesto ve 39. minutě dostali do vedení. Po centru se trefil Jan Svoboda.

Skóre 1:0 pro hostující mužstvo vydrželo do konce první půle, a do kabin tak odcházeli spokojenější královédvorečtí.

Obrat domácích

Slánští ve druhé půli výrazně zvedli svůj výkon a svého soupeře začali přehrávat i v počtu šancí.

Vyústěním bylo vyrovnání na 1:1, které přišlo po hodině hry. Po zaváhání hostujícího brankáře se prosadil stoper Petr Danda.

Hosté se však několikrát během druhé půle podivovali nad spornými výroky rozhodčích.

Inkasování druhého gólu ale nezabránili. V 75. minutě poslal domácí poprvé v utkání do vedení znovu obránce, tentokrát Petr Volgner.

Královédvorečtí se ve zbytku zápasu párkrát dostali do zakončení, výraznější ohrožení slánské branky ale nepřišlo, a domácí tak udrželi výsledek 2:1.

Souboj dvou týmů ze spodu tabulky tak vyzněl lépe pro rezervu Slaného.

Naopak B-tým Králova Dvora na první výhru v sezoně stále čeká.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Jsme rádi, že jsme taky konečně vyhráli. Doufám, že nám to chvíli vydrží. Myslím, že zápas byl koukatelný a neřekl bych, že to vypadalo jako fotbal dvou posledních týmů tabulky.

FK Králův Dvůr B
Petr Dochtor: Nemám chuť hodnotit utkání. Kdybych to měl hodnotit, tak by to byla pohádka o tom, jak rozhodčí Slaný k výhře dotlačili a do toho se mi nechce pouštět.