5.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2022-2023

--

Stejný výsledek jako minulý týden, jenže tentokrát byly domácí Vejprnice

21. A. Kolář (p.) - 18. O. Kastelic , 54. A. Král (p.)
36

Slavia Vejprnice do minulého kola byla bez bodu, když udolala Slavoj Mýto rozdílem 1:2. Stejným výsledkem skončilo i toto utkání, tentokrát ale byly Vejprnice domácím týmem, tedy se ze tří bodů mohla radovat Zruč.

V první půli se do první gólovky dostali v 18. minutě hosté, když Adam Král vyvezl míč až k šestnáctce domácích, předložil jej Korousovi a ten volil efektivní patičku na za ním nabíhajícího Olivera Kastelice, který se zakončením neměl problém. Jenže soupeř s odpovědí dlouho neotálel a o minutu později sudí odpískal penaltu poté, co právě Korous pod sebe ve vápně zmuchlal nabíhajícího Hellera. Než se penaltový kop rozehrál, uběhla nějaká chvilka, při které mohl Klik přemýšlet, na jakou stranu se vydá. Rozhodl se špatně a zakončující Adam Kolář vyslal střelu na opačnou stranu brány. Do přestávky se už skóre nezměnilo a oba týmy měli o čem přemýšlet před druhou štací.

Taktikou svázaný začátek druhého poločasu nakonec rozhodla chyba v domácí obraně. Namísto, aby domácí obrana u rohového praporku rychleji odvrátila míč, do odkopu se vložil soupeř, kulatý nesmysl si to nasměroval do vápna, kde se dostal až k Mošnovi, ale ani on v šanci nezůstal na nohách, jelikož byl smeten Hejdukem. Penaltový kop následně zkušeně proměnil Adam Král. A jelikož se do konce zápasu už nic závažného nestalo, odvezli si hráči Zruče z Vejprnic všechny tři body.

SK Slavia Vejprnice
Lukáš Paul, trenér: Tentokrát to bude rychlé a stručné. Zápas byl katastrofa a už se těšíme do Radnic naše poslední zaváhání odčinit.

TJ Zruč
Adam Král, kapitán: Po dvou prohrách jsme se opět chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Do utkání jsme vstoupili aktivně a v 18. minutě se po chytré patičce Korouse prosadil Oliver Kastelic. Vedení nám však vydrželo asi minutu a domácí se prosadili z penalty. Poté jsme znovu převzali iniciativu a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Proměnili jsme však jen penaltu a ke konci soupeře trochu pustili do hry. Nakonec jsme závěr zvládli a zcela zaslouženě vezeme 3 body, na které chceme doma hned navázat v zápase se Staňkovem.

J. Vavrík [-] - R. Křen [-] , A. Heller [-] , V. Puhlovský [-] , M. Hejduk [-] , T. Kotva [-] , J. Bayer [-] (90. M. Majerčík [-] ) , A. Kolář [-] (66. J. Milota [-] ) , L. Rada [-] , R. Dvořák [-] , F. Heindl [-] (74. D. Csambal [-] )