3.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

Stará Hlína uhájila první příčku, za výhrou proti Lásenici ji nasměroval Benda

12. J. Hrbek , 22. M. Hladílek , 27. M. Benda , 41. M. Benda , 43. M. Šauer (p.) , 50. D. Širhal , 54. M. Hladílek , 66. M. Vonka , 77. M. Benda
25

Fotbalisté Staré Hlíny zvítězili ve třetím kole Okresního přeboru nad Lásenicemi přesvědčivě 9:0 a dál vedou tabulku. Po poločase už to bylo o pět branek a bylo prakticky rozhodnuto. Hattrickem se blýskl Miroslav Benda. Stará Hlína bodovala zatím v každém utkání letošní sezony, Lásenice je s jedním bodem předposlední.

Po poločase bylo rozhodnuto

Ve třetím kole hráči Hlíny zajížděli do Lásenice. Po minulé výhře doma chtěli získat další tři body do tabulky. Do zápasu hosté vstoupili výborně a drželi míč na svých kopačkách. Na suchém hřišti hráli svůj kombinační fotbal a dostávali se do šancí. První se ujala ve 12. minutě, kdy hostující kanonýr Jan Hrbek uklízel do branky výbornou nahrávku Hladílka. Za deset minut přišel druhý gól hostů, kdy se prosadila konečně posila Hlíny Martin Hladílek. Na hranici vápna se dostal k míči a z voleje nechytatelnou střelu umístil k tyči. Ve 27. minutě se ujala další šance hostů, kdy se prosadil po úniku Miroslav Benda. Domácí se do žádné šance nedostali a jen sporadicky navštívili půlku Staré Hlíny. Hosté měli spoustu šancí a do poločasu se ujaly ještě dvě. Po druhé se prosadil Miroslav Benda a poté upravoval už na 5:0 Miroslav Šauer z penalty. V kabině trenéři klukům říkali ať hrají zodpovědně. Ať hrají jako kdyby bylo skóre 0:0.

Utkání nakonec skončilo drtivým vítězstvím hostů

Do druhé půle udělali trenéři jednu změnu. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, kdy si Hlína vytvářela hodně šancí a hodně jich až trestuhodně zahodila. V 5.0 minutě se prosadil David Širhal. Poté přišla jedna šance domácích, kterou výborně chytil dneska bezchybný Žižka. V 54. minutě se ujala akce kterou zakončil Martin Hladílek a hosté vedli už 7:0. Poté se dostali do hry i všichni náhradníci Staré Hlíny, ale na obrazu hry to nic nezměnilo. Do konce zápasu se ještě ujaly dvě akce. Trefil se po hezké akci Mojmír Vonka a skóre na 9:0 uzavřel Miroslav Benda, který zaznamenal hattrick. Hosté zápas zvládli a celý zápas diktovali tempo hry.

Autor: Petr Dolejší

FK Stará Hlína
Petr Dolejší (maskot týmu): Se vší úctou k soupeři, kterému chyběli hráči ze základu, kluci zápas jednoznačně ovládli. Nic nepodcenili a hráli celý zápas zodpovědně a v klidu dokázali vyhrát vysokým rozdílem. Zase si zaslouží celý tým pochvalu a jsem rád, že se konečně prosadil Marťas a protrhl střeleckou smůlu. Za mě je taky dobře, že se prosadilo šest našich hráčů.