9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Stráž rozstřílela Peč na jejím hřišti, pětkrát se trefil Mikuláštík

25

V 9. kole Okresního přeboru podlehli fotbalisté Peče doma Stráži 0:9. Stráž šla do vedení už v úvodní patnáctiminutovce zásluhou branky Mikuláštíka. Hostům se podařilo v prvním poločase nastřílet ještě pět branek. Po přestávce hosté přidali ještě tři branky a zvítězili vysoko 9:0. Pěti góly se na vítězství podílel strážský kanonýr Vlastimil Mikuláštík.

Po poločase bylo rozhodnuto

V sobotní deštivé dopoledne sehrála Stráž v rámci 9. kola OP JH utkání na hřišti Peče proti týmu společenství Peč/Český Rudolec. Začátek zápasu se nesl v duchu vzájemného oťukávání, ale hned po první brance v 11. minutě, kterou vsítil Vlastimil Mikuláštík, se začalo ukazovat, proč Stráž přijela v roli favorita – 0:1. Dařilo se jim předvádět slušné, až vyložené hezké útočné akce. A tak další branky Stráže na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 21. minutě skóroval hlavou Břetislav Chovítek – 0:2. Ve 29. minutě strážští vyslali přihrávkou do uličky Vlastu Mikuláštíka, který se opět nemýlil – 0:3. Následovala další pěkná akce v podání Stráže, kdy ve 31. minutě po rychlém přechodu do útoku uklízel do prázdné brány Martin Podsclan – 0:4. Po hluché pasáži z pohledu hostů, kdy domácí borci zahrávali roh a trestný kop, se strážští probudili z letargie a ve 43. minutě po asi nejhezčí akci zápasu trestal domácí obranu Jan Sivok – 0:5. Do konce poločasu ještě stihl ve 45. minutě zkompletovat hattrick Vlastimil Mikuláštík – 0:6.

Stráž si odváží snadné tři body

Do druhé půle hosté prostřídali, ale na obrazu hry se změnilo pramálo. Domácí se sice snažili se zápasem ještě něco udělat, ale kromě dvou zahrávaných trestňáků to bylo z jejich strany vše. Stráž se naopak tlačila stále do zakončení, která byla díky špatné finální fázi či lajdáckému zakončení mnohdy trestuhodně zahozena. A tak se strážskému mančaftu podařilo vstřelit branku, bohužel, již „jen“ třikrát. V 59. minutě Mikuláštík předložil míč před prázdnou branku domácích Jaromíru Čadovi, který tak pohodlně zvýšil na 0:7 pro hosty. Dále v 65. minutě a poté i v 70. minutě uzavřel svůj gólový účet na pěti zásazích Vlastimil Mikuláštík - 0:9.

Autor: Martin Zvára

TJ Sokol Stráž nad Nežárkou
Vladimír Vrána (trenér): O výsledku utkání, při veškerém respektu k soupeři, nebylo od začátku pochyb a řešila se jen výše skóre. My jsme, jak už to v takovýchto zápasech bývá, střídali skvělé věci s vyloženě slabými. Za moment utkání označím skvělé gesto Mikiho, který obešel brankáře a místo uklízení do prázdné branky přenechal radost ze vstřeleného gólu Járovi Čadovi.