12.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Dačice porazily Novosedly a posunuly se na druhé místo tabulky

22
Fotbalisté Dačic porazili Novosedly 4:0 a naplno bodovali už popáté v řadě. Domácí poslal do vedení už ve 14. minutě Šmíd, další góly přidaly ještě v první půli Šlápota, Diviš a Hric. Svěřenci trenéra Syrovátky neprohráli pět zápasů v řadě a v tabulce jim patří druhá příčka. Novosedly padly podruhé za sebou a jsou sedmé.

FK Dačice B
Vít Syrovátka (trenér): V neděli k nám zavítal celek z Novosedel. Měl to být jeden z vyrovnanějších zápasu, ale opak byl pravdou. Už ve 14. minutě dal gól náš nejmladší hráč Daniel Šmíd. Chvíli na to po přihrávce Diviše skóroval Šlápota. Do konce poločas dal gól ještě zmiňovaný Diviš a náš nejlepší střelec Hric Šimon. Druhý poločas si hosté vytvořili jednu tutovou šanci, ale gólman Máša si udržel čistě konto. My jsme opět pár dobrých šancí zazdili, ale druhý poločas si s přehledem pohlídali.

SK Novosedly n. Než
Pavel Fryš (předseda): Ohlas: Do Dačic jsme odjeli značně nekompletní, kdy nám chybělo sedm hráčů, ale i přesto jsme to dali nějak dohromady. První poločas pro nás nezačal moc dobře. Prvnímu golu předcházel otočený aut a neodpískaný faul na Mazance, dva goly jsme dostali po sporných ofsajdových situacích. My jsme měli jednu velkou příležitost, ale Kypta na malém vápně místo střely volil nahrávku. Poločasový výsledek 4:0 byl pro nás až příliš krutý. Do druhé půle jsme trochu přeskupily řady, Mazanec se stáhnul do obrany a bylo to znát, už jsme domácí nepouštěli do tolika šancí a několikrát nás podržel golman Malý. V tomto poločase jsme měli také jednu velkou příležitost, ale Škoda sám na malém vápně pouze nastřelil domácího golmana. Domácí byli lepší, ale kluky musím pochválit, protože se nebáli hrát a náš výkon byl úplně jiný než při minulé prohře se Strmilovem. Podzim zakončíme domácím utkáním s Lásenicí.