22.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2022-2023

Pohledec doma prohrál s Jimramovem

14

Pohledec si připsal proti Jimramovu smolnou porážku 2:4

Domácí o dva góly lepší

Za stálého drobného deště, na dobře připraveném hřišti, přivítali domácí tradičního soupeře z Jimramova. Domácí hosty překvapili svým nasazením a důrazem v osobních soubojích, což hostům dělalo velké problémy. Domácí vsadili na pevnou obranu a vysoké nákopy na Žáka a Šolce. Hosté přehrávali domácí ve středu hřiště, ale většina akcí končila na šestnáctce a co prošlo na bránu s tím si Hájek bezpečně poradil. Ve 12.minutě neudržel hostující brankář vysoký nákop a Žák pohodlně otevřel skóre utkání. Hosté měli sice územní převahu, ale přesná koncovka chyběla a tak domácí trestali, když po skrumáži v šestnáctce hostí si míč znovu našel Žák a šťastně  zvýšil na 2 : 0 ve 36.minutě. Závěr poločasu byl pro domácí těžký, hosté je zmáčkli, vytvořili si několik šancí, ale bezchybný Hájek a jednou nastřelená tyč jim zajistili dvougólové vedení do druhé části hry.

Hosté dokázali otočit zápas ve svůj prospěch

Od začátku druhého poločasu se začalo hrát podle jiných not, hosté hru zjednodušili, zlepšili pohyb a hlavně důraz v osobních soubojích a domácí prožívali těžké chvíle. V prvních deseti minutách se domácí dostali k míči pouze když rozehrávali od branky, ale stále odolávali až do 56.minuty, kdy po pravé straně utekl střídající dorostenec Gregor a téměř z nulového úhlu tečovanou střelou snížil. Domácí zjistili, že takhle to asi nepůjde a trochu hru otevřeli, ale bez šancí. V 69.minutě předvedl pěknou individuální akci Čupr, když prošel středem hřiště a podél vybíhajícího Hájka vyrovnal. V dalším průběhu už to byl souboj hostů s bezchybně chytajícím Hájkem, domácí zkoušeli pouze nákopy na vysunutého Šolce, ale to nemělo naději. Domácí tahali čas jak jen to šlo, Hájek se v brance překonával, tyče zvonily více jak zvony v Novém Městě, ale domácí stále drželi. Rozhodnutí přišlo až v 87.minutě, kdy Zbytovský vybojoval míč ve středu hřiště, narazil si ho a po průniku středem hřiště z 22metrů nádhernou střelou trefil levou šibenici domácí branky a osvědčil tak své zkušenosti z těžkých zápasů své kariéry – vzal to prostě na sebe a rozhodl. V 90.minutě se ještě prosadil opakovanou střelou Dvořák a upravil na konečných 2 : 4. Hosté vyhráli zcela po zásluze, když byli po většinu utkání výrazně lepší, nejvíce rozhodla fyzička, když domácí se v prvním poločase vydali a posledních dvacet minut vůbec nestíhali. Domácí zaslouží pochvalu za bojovnost, dlouho je držel výborný Hájek a výborně zahráli Jambor a kapitán Pustina a dokud mu síly stačily tak důrazný Bártek. Hosté podali kolektivní výkon, nenechali se zlomit průběhem utkání a vítězství nakonec vybojovali a to je pro ně důležité do dalších zápasů.

TJ Sokol Jimramov
Borovský Pavel, trenér: První půli jsme byli ospalí, bez důrazu a bez nasazení. To domácí byli přesnej opak, hráli jednoduše, důrazně a zaslouženě vedli 2:0. O přestávce jsme si řekli, že takhle hrát nejde a zkusíme se o to porvat a aspoň jezdit po prdeli. Zhruba v 60. minutě začali domácí fyzicky uvadat a my naopak utahovali šrouby a nakonec zápas, byť na poslední chvíli, otočili. Toho si samozřejmě moc cením, tahle parta prostě má charakter a koule. Zápas byl slovně lehce vyhecovanej, a to i díky mým blbým kecům, za které posílám do Pohledce omluvu. Možná v tom byli ještě dozvuky včerejška, kdy jsme vyprovodili Zdendu na jeho poslední cestě, ale za to soupeř nijak nemůže. A sporné verdikty rozhodčího bych ve svém důchodovém věku už měl přejít s úsměvem na rtech (úsměv) Sportu zdar, vesnické čutané zvlášť, DYCKY JIMRAMOV a ZDENDA FOREVER