17.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

5

Kralupští podzim zakončili vítězstvím na půdě slánské rezervy. Na to chtěli navázat i v úvodním zápase jara proti dalšímu soupeři, který se v tabulce nacházel pod nimi. Nové Strašecí se ale během prvního poločasu dostalo do dvougólového vedení a Kralupy už se na umělém povrchu ve Velvarech na obrat nezmohly.

Dvougólové vedení hostů a snížení do kabin

Hned po pár minutách hry se do vedení mohli dostat kralupští, mladý Klier ale tváří v tvář novostrašeckému gólmanovi Hrnčířovi branku přestřelil.

Kralupy byly v prvním poločase více na balónu a zahrávaly několik standardních situací a rohů, příliš vyložených šancí si ale vytvořit nedokázaly.

Mnoho "tutovek" neměli ani hosté, i tak se jim ale ve 26. minutě podařilo otevřít skóre utkání. Po centru Trégra se prosadil Jan Mrázek.

Chvíli před koncem prvního poločasu to bylo už 2:0. Povedenou střelou z rohu vápna zvýšil náskok hostů Jan Šrédl.

Kralupským se před odchodem do kabin podařilo snížit na 2:1. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Petr Junek.

Poločasový výsledek tak vyzníval lépe pro Nové Strašecí, které po úvodních pětačtyřiceti minutách vedlo nad Kralupami 2:1.

Hosté svůj náskok udrželi

Fotbalisté Kralup se od začátku druhého poločasu tlačili za vyrovnáním, do vyložených šancí se ale příliš nedostávali.

Po zhruba dvaceti minutách se z vyrovnávací branky radoval domácí Krejza, nadšení mu ale překazil odpískaný ofsajd.

Hosté hrozili Kučerou, Čechem a Nováčkem, ani jeden ze tří jmenovaných však ze slibných pozic nedokázal navýšit náskok svého týmu.

V závěrečné čtvrthodině mohl dvakrát vyrovnat kralupský Kouba, poprvé ale těsně nedosáhl hlavou na prodloužený míč a podruhé pak střelou z dálky minul branku o několik decimetrů.

Kralupy tak v prvním jarním představení podlehly Novému Strašecí 1:2.

TJ Sokol Nové Strašecí
Jan Mrázek: Pro nás hrozně důležité tři body z venkovního hřiště. Tým Kralup disponuje velice dobrými hráči a po naší generálce na jaro si těchto bodů cením o to víc.