20.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

6

Nové Strašecí dostalo v posledním utkání šest gólů od Klecan. Dnes proti němu stál další soupeř z horních příček tabulky, a to dokonce z té úplně nejvyšší - Chlumec. Jednoznačné jako před týdnem to tentokrát nebylo, i tak ale novostrašečtí na favorita nestačili a vyšli opět na prázdno.

Hosty poslal do vedení Slepička

Na první šanci zápasu diváci nečekali dlouho, jelikož se už v první minutě mohli chlumečtí dostat do vedení. Po centru z pravé strany orazítkoval břevno střelou z malého vápna Jakub Dobiáš.

O tři minuty později měl na kopačce úvodní gól zápasu tentokrát Slepička, ani on však ve vyložené šanci neuspěl.

Po úvodní dvacetiminutovce, která byla v režii hostů, se ke slovu dostali také domácí. Jan Šrédl ale ve stoprocentní příležitosti trefil i s přispěním skvělého Mojžíše pouze břevno.

O chvíli později byl ve vápně faulován chlumecký Bláha, a hosté tak měli k dispozici pokutový kop. K němu se postavil Miroslav Slepička, domácí brankář Klíma mu ale jeho pokus zneškodnil.

Ve 27. minutě už se hosté radovali. Po centru z levé strany se ve vápně nejlépe zorientoval Miroslav Slepička a přesnou střelou poslal Chlumec do vedení.

Jelikož už první půle nic zásadního nepřinesla, poločasové skóre tak bylo 1:0 pro hostující tým.

Výhru pojistil Bláha

Ve druhém poločase udávali tempo hry zejména hosté, které hřál jednogólový náskok, a tak se dopředu příliš nehnali. Drželi balón a kontrolovali hru.

Domácí se snažili o vyrovnání, Chlumec jim toho ale moc nedovoloval.

V 62. minutě se hostům podařilo navýšit náskok. Po centru z pravé strany a patičce Slepičky se prosadil Václav Bláha.

V 68. minutě přišla červená karta. Novostrašecký Petr Nováček kopnul po odpískání do jednoho ze soupeřů, a musel tak předčasně do sprch.

Chlumec si ve zbytku zápasu vedení pohlídal, a z Nového Strašecí si tak odváží všechny tři body.

TJ Sokol Nové Strašecí
Jan Mrázek: Dnes jsme sice prohráli, ale výkon nebyl špatný. Líbila se mi naše bojovnost a při troše štěstí jsme mohli uhrát bod. Přečkali jsme drtivý úvod hostů a pak Honza Šrédl trefil břevno. Kdybychom šli do vedení, hostům by se hrálo hůř. Samozřejmě ale gratuluji soupeři k výhře, má opravdu kvalitní tým.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Naprosto zasloužené vítězství a tři body, pro které jsme si jeli. Byl to těžký zápas i vzhledem k tomu, co jsme si v týdnu kvůli zápasu s Rakovníkem prožili. Kluci to však zvládli bravůrně. Musím pochválit i rozhodčí, kteří to také zvládli opravdu excelentně.

M. Klíma [-] - J. Gregor [-] , M. Hartman [-] - P. Nováček [-] , D. Mašek [-] , J. Šrédl [-] , P. Kučera [-] - J. Mrázek [-] - J. Sklenka [-] , M. Mžourek [-] (46. J. Trégr [-] ) , P. Svoboda [-]