23.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Záchranářský souboj zvládlo lépe Slaný, novostrašečtí počtvrté za sebou nebodovali

16. L. Herčík , 70. M. Marek , 72. P. Danda (p.) - 30. P. Kučera
7

Nové Strašecí už tři zápasy nebodovalo a přerušit sérii nezdarů chtělo proti rezervě Slaného. Ta se o udržení v soutěži pere daleko zdatněji, jelikož z posledních tří utkání dvě zvítězila. Záchranářský souboj nabídl několik branek, penaltu a ve finále radost domácích.

Domácí se dostali do vedení, hosté odpověděli vyrovnáním

Úvodní dvacetiminutovka patřila domácím, kteří si dokázali vytvořit několik šancí.

Přetavit v gól však dokázali pouze jednu z nich, a to když se do vápna prosmýkl Lukáš Herčík a střelou, která se ještě otřela o tyč Klímovy svatyně, poslal Slaný do vedení.

Hra se poté vyrovnala. Domácí byli více na balónu, hrozily ale oba celky.

Po půlhodině hry se novostrašeckým podařilo vyrovnat na 1:1. Po kombinaci Mrázka, Čecha, Šrédla a Petra Kučery se prosadil čtvrtý jmenovaný.

V závěru první půle se mohli hosté poprvé v zápase dostat do vedení, střelu Jana Čecha ale stihl na poslední chvíli vykopnout z brankové čáry jeden z obránců domácích.

První poločas tak skončil za stavu 1:1.

Slaný strhlo vítězství na svou stranu

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, kteří byli aktivnější a důraznější než soupeř.

V 70. minutě se dostali zpátky do vedení. Mezi úspěšné střelce utkání se zapsal střídající Matyáš Marek.

Netrvalo to ani dvě minuty a bylo to 3:1. Nařízenou penaltu po faulu na Lukáše Dandu proměnil jeho bratr Petr.

Domácí poté trochu polevili, hosté si ale ani tak nedokázali vytvořit výraznější tlak k tomu, aby utkání alespoň zdramatizovali.

V závěru měl blízko ke snižující brance Mašek, po zaváhání domácího gólmana ale odkrytou branku z dálky netrefil.

Záchranářský duel tak zvládla lépe rezerva Slaného, která na domácí půdě porazila Nové Strašecí 3:1.

SK Slaný B
Radim Vavroch: Povedl se nám druhý zápas za sebou a vypadá to, že máme na to, abychom se dostali z těch záchranářských problémů. Nové Strašecí jsme přehráli celkem suverénně. Byli jsme stále v tlaku a neproměnili jsme dost šancí.

TJ Sokol Nové Strašecí
Jan Mrázek: Soupeř na nás nastoupil agresivně, byl pohyblivější a nám trvalo dvacet minut, než jsme se s tím sžili. Od nějaké 20. minuty byla hra vyrovnaná, ve druhé půli jsme ale bohužel dostali gól a hned za minutu z mého pohledu velmi přísnou penaltou další. Poté už jsme neměli sílu na zvrat.