24.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

7

Oba týmy v minulém kole zaváhaly. Chlumec doma remizoval s Jílovištěm a Milín dokonce prohrál, a to na půdě Klecan. Oba celky tak dnes měly o motivaci postaráno. Zápas nabídl dva rozdílné poločasy - ten první patřil hostům, kteří po úvodních pětačtyřiceti minutách vedli 2:0. Druhé dějství bylo naopak v režii domácích, kteří díky gólu Gabriela v nastavení získali tři body.

Dvě branky Chlumce

Hosté vstoupili do utkání ze zajištěné obrany s úmyslem hrát na brejky.

Jeden z nich se jim podařilo přetavit v úvodní branku utkání po patnácti minutách hry. Po nákopu Davida Vostárka utekl domácí obraně Lukáš Šedivý a přesnou střelou otevřel skóre zápasu.

Milín v prvním poločase kromě dvou pokusů, se kterými si chlumecký brankář poradil bez problémů, nezahrozil.

Ve 43. minutě se Chlumec dostal do dvoubrankového vedení. Po centru ze strany se hlavou prosadil Ezeala.

Vzápětí to mohlo být už 3:0, Slepička ale ve vyložené šanci selhal.

Milín tak po úvodním dějství prohrával s Chlumcem 0:2.

Milínský obrat

Ze druhé půle uběhlo pár minut a pro Chlumec přišla veliká komplikace. Brankář Marek Mojžíš si natáhl tříslo a musel tak střídat. Mezi třemi tyčemi ho nahradil Lukáš Abrahám.

V 62. minutě se Milínu podařilo snížit. Po nedorozumění mezi chlumeckou obranou a právě novým mužem na hřišti Abrahámem se trefil Stanislav Gabriel.

Chlumec ve druhé půli prakticky neohrozil branku soupeře a víceméně se pouze bránil.

To se mu dařilo až do 85. minuty, kdy se domácím podařilo vyrovnat. Z přímého kopu se trefil Michal Pohořálek.

Když uběhla poslední minuta základní hrací doby, hlavní rozhodčí nastavil nad rámec ještě dalších sedm, a právě během tohoto nastavení strhli milínští výhru na svou stranu. Vítěznou branku zaznamenal nejlepší střelec soutěže Stanislav Gabriel.

Milín tak po obratu ve druhém poločase porazil lídra soutěže Chlumec 3:2.

TJ Ligmet Milín
Miroslav Obdržal: V prvním poločase jsme pokračovali v mdlém výkonu z Klecan. Bezkrevný výkon, stereotypní hra. Hosté se po našich dvou chybách dostali do vedení 2:0. Do druhého poločasu jsme udělali jednu změnu, přišel Martin Malý. Zlepšili jsme pohyb, přikovali jsme Chlumec na jeho polovině a zaslouženě jsme srovnali na 2:2, když jsme ještě nastřelili tyč a břevno. V nastavení se k nám přiklonilo štěstí, kterému jsme šli druhý poločas naproti. Doufám, že výkonem ve druhém poločase navážeme v dalších zápasech na výkony ze začátku jarní soutěže.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Do nějaké 60. minuty to byl od nás výkon, který jsme si představovali. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a soupeře jsme k ničemu nepustili. Poté si ale po jednom z odkopů natáhl náš gólman tříslo a na hřiště musel náš druhý brankář. Tím pádem se naše hra rozhodila a ztratili jsme vyhraný zápas. Tohle ale fotbal přináší.

J. Poplštein [-] - O. Mazuch [-] , J. Obdržal [-] , J. Kvída [-] , J. Pastyrik [-] , A. Maršík [-] (63. O. Vrkoč [-] ) - M. Pohořálek [-] , L. Kunc [-] , L. Rom [-] - J. Bican [-] (46. M. Malý [-] ) , S. Gabriel [-]