16.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

--

--

Rezerva Slaného zachráněna, ke klíčovému vítězství nad Dynamem pomohli hráči z A-týmu

14. B. Nádeníček (p.) , 32. L. Bíba , 63. L. Danda , 75. M. Kostka , 77. M. Kostka - 26. T. Buldra , 82. J. Holý (p.)
6

Souboj o záchranu mezi slánskou rezervou a Nelahozevsí měl jasného favorita, a to domácí. Ti se totiž posílili o několik hráčů z divizního A-týmu. Exsparťana a jednoho z nejlepších střelců divize doplnili Mareš s Bíbou a po přestávce i Kostka. Právě oni byli jedním z rozhodujících faktorů ve slánském úspěchu.

Penalta, vyrovnání a vedoucí gól do kabin

Začátek utkání zastihl v lepší formě domácí, kteří byli více na balónu a ve 14. minutě měli k dispozici pokutový kop. Rozhodčí ukázal na penaltu po tom, co si hostující Kochman nastřelil ruku. K pokutovému kopu se postavil asi ten nejostřílenější, Bohumil Nádeníček, a suverénně poslal domácí do vedení.

Slánští se poté zatáhli a více začali hrát dynamovci.

Vyústěním toho byla ve 26. minutě vyrovnávací branka. Po standardní situaci srovnal skóre zápasu na 1:1 Tomáš Buldra.

Netrvalo to však dlouho a domácí si vzali vedení zpátky. Odražený balón si na hranici vápna našel Libor Bíba a přesnou střelou vrátil svému týmu jednogólový náskok.

Výsledkem tak bylo poločasové skóre 2:1 pro domácí.

Rezerva Slaného si dokráčela pro rozhodující tři body

Nelahozevští začali ve druhé půli odcházet fyzicky, na úkor čehož se ještě znásobila kvalita na straně domácích.

Ti se v 63. minutě dostali do dvougólového náskoku. Pěknou trefu z hranice vápna k tyči zaznamenal Lukáš Danda.

To byl pravděpodobně rozhodující moment utkání. Hosté už se totiž dále na příliš nezmohli.

Navíc, když do hry přišla další slánská posila z A-týmu, Martin Kostka, který během dvou minut upravil skóre zápasu na 5:1. Nejprve se naděje slánského fotbalu prosadila po brejku, když velkou šanci hostů zneškodnil brankář Junek a založil rychlý protiútok. Druhou branku vstřelil Kostka když dorazil Bíbovu ránu do břevna.

Dynamo si odchod z A třídy zpříjemnilo snižujícím gólem na 2:5, který si po faulu na střídajícího Kaplana připsal z penalty Jan Holý.

B-tým Slaného se tak i s výraznou pomocí zachránil v soutěži, když porazil Nelahozeves 5:2.

SK Slaný B
Václav Laušman: Asi rozhodlo to, že jsme měli kvalitnější mančaft. Byli jsme pohybliví. Soupeř měl v první půli nějaké nepříjemné standardky a z jedné dal gól. Jinak jsme ten zápas ale měli pod kontrolou. Rozhodlo to, že byli kluci z áčka a měli jsme i docela silnou lavičku, na které byl i Martin Kostka, který dal poté dva góly. Hosté to měli těžké, v první půli bojovali, ale prostě rozhodla kvalita.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Domácí byli doplněni o hráče i trenéra A mužstva. Nás je pořád jedenáct nebo dvanáct a s tím se těžko vyhrává. Odehráli jsme, na co jsme měli a žádnou ostudu, že bychom třeba nepřijeli nebo tak něco, jsme neudělali.