21.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2022-2023

--

--

Spravedlivá dělba bodů v Holicích

8

Holice, které na jaře nezažívají zrovna nejlepší formu, přivítaly na svém domácím svatostánku šestý celek tabulky Titanic Srch. Příznivci obou klubů měli nakonec možnost vidět pohledné utkání bohaté na góly.

Góly matadora Urbance a mladíka Machatého

Do 17. minuty diktovali tempo hry Holičtí a prakticky nepouštěli k míči hráče Srchu. Gól však nepřišel a tak udeřili hosté.

Nabíhající Urbanec z druhé vlny prostřelil brankáře domácích - 0:1.

O pár minut později domácí Kopřiva nastřelil pouze tyč Kalvachovy brány.

Tlak se zvyšoval a v 26. minutě inkasoval poprvé také gólman hostí. Teprve šestnáctiletý Machatý si zpracoval míč na hranici vápna a z voleje nedal brankáři šanci - 1:1.

V dalším průběhu šance přicházely na obou stranách, ale žádná z nich nebyla využita.

Hosté sahali po třech bodech

Začátek poločasu a klasický obrázek zápasu, aktivnější domácí, kteří však nedokáží překonat hostujícího gólmana.

Domácí si něvěděli rady a tak zkoušeli vše možné, došlo i na srážku z gólmanem, po které musel hřistě opustit střelec prvního gólu domácích.

Poté se znovu zčistajasna dostali do dvoubrankového vedení hosté ze Srchu. Nejprve po rohu tečoval centrovaný míč jeden z domácích obránců a ten k neštěstí domácích skončil v brance. Po dalším rohu se k míči dostal Kochan a skóroval krásnou střelou po pár vteřinách na hřišti -1:3.

Vzhledem k nepříznivému stavu přeskupili domácí své řady a hnali se za zkorigováním výsledku.

Dobývání brány Srchu bylo úspěšné, když v 72. minutě skóroval Vodák a v 88. minutě Radek Machatý.

Přesto zápas remízou skončit nemusel, tři body pro hosty mohl v samém závěru utkání vystřelit Maivald. Domácí gólman Hájek však jeho střelu lapil.

Na světelné tabuli tak nakonec svítilo 3:3 a oba týmy brali po bodu.

Druhý den v pondělí pak bylo několik holických hráčů a realizačního týmu zachyceno bystrým fotoreportérem Jaromírem Pýchou na "výzvědách" v Rovni, kam přijely aktuálně ve výborné formě hrající Mikulovice. Pravděpodobně se tak snažili načíst hru svého soupeře, se kterým se střetnou 27.května.

SK Holice B
Zděnek Nývlt, trenér: "Oba týmy mohly z kvalitního zápasu vytěžit tři body, ale remíza je v konečném důsledku spravedlivá."