12.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

V derby Votic se Sedlcem-Prčice dominovali hosté, hattrickem se blýskl kapitán Prchlík

8

Fotbalisté Votic měli v minulém kole body na dosah, když jen těsně padli na půdě Jíloviště penaltou v závěru. Jejich dnešní soupeř, Sedlec-Prčice, se naopak na derby naladil výhrou 2:0 nad Klecany a na tříbodový zisk dokázal navázat i dnes, a to velice suverénně.

Dva góly Prchlíka

Od hvizdu, kterým hlavní rozhodčí zahájil klání mezi Voticemi a Sedlcem-Prčice, dominovali hosté. Parta okolo Mariana Prchlíka byla více na balónu, byla nebezpečná a udávala tempo hry.

Právě Prchlík se v 9. minutě postaral o otevření gólového účtu dnešního zápasu. Hostující kapitán se trefil po přesném centru Zdeňka Všetečky.

Ve 28. minutě vedli fotbalisté hostujícího mužstva 2:0. Po několika odrazech ve vápně se k míči dostal opět Marian Prchlík, který udělal kličku brankáři Jaroslavu Šandovi a zblízka pohodlně zvýšil na 2:0 pro svůj tým.

Voticím se nedařilo výrazněji ohrozit branku soupeře, a případné zdramatizování utkání tak příliš nepřipadalo v úvahu.

Sedlec-Prčice měl ve zbytku prvního poločasu ještě několik příležitostí k tomu, aby navýšil skóre, to se mu ale již nepodařilo.

Po úvodním dějství tak Votice prohrávaly na domácí půdě se Sedlcem-Prčice 0:2.

Další góly hostů a dokonaný hattrick

Obraz hry se ve druhé půli nezměnil. Hosté nadále dominovali a dělali votické defenzivě starosti.

V 54. minutě zvýšil na 3:0 Tomáš Pištěk, který se trefil přesnou střelou po průnikové přihrávce od Martina Hájka.

V 62. minutě dokonal kapitán hostů hattrick. Marian Prchlík zvýšil na 4:0 svým třetím přesným zásahem v utkání po centru ze strany.

Oba dva střelci dnešního zápasu, Marian Prchlík a Tomáš Pištěk, měli v následujících minutách ještě několik šancí k tomu, aby přidali další branky. Lehkovážná zakončení ale další góly nepřinesla.

I přesto se však jednomu z nich v závěru utkání podařilo zvýšit na 5:0. Tomáš Pištěk se prosadil po povedené rychlé akci.

Derby tak naprosto ovládli hosté ze Sedlce-Prčic, kteří si po jednoznačném vítězství 5:0 odvezli z Votic všechny tři body.

SK Votice
Michal Budil: Utkání se Sedlcem-Prčice bylo od nás nezvládnuté po všech stránkách. Tohle si domácí fanoušek nezaslouží. Soupeři bych chtěl pogratulovat k vítězství.

TJ Sedlec-Prčice
Radim Hešík: Celý tým se na derby hodně připravoval. Hráči se na utkání těšili a měli zdravé sebevědomí již na týdenních trénincích. Bylo na nich znát, že jim jde forma nahoru, že jsou po vítězném zápase a na soupeře si věřili. Samozřejmě jsem je ale musel trošku brzdit, aby se nekoukali do tabulky, protože takové derby je jiné než klasický zápas. Chtěl bych je všechny pochválit za to, že to pojali velmi zodpovědně, disciplinovaně, velmi dobře takticky a s velikým nadšením. Výhra 5:0 je proto naprosto odpovídající. I domácí fanoušci kvitovali, že jsme opravdu dominovali.