12.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Souboj dvou mladých týmů vítěze nenabídl, Kladno si rozdělilo body s Příbramí

78. J. Janda (p.) - 71. D. Vošmik
8

Rezerva Kladna a Spartak Příbram mají pravděpodobně ta vůbec nejmladší mužstva v soutěži. Dnešní střetnutí obou celků nabídlo několik neproměněných šancí, penaltu, gól téměř z poloviny hřiště a ve finále spravedlivou dělbu bodů.

Nevyužité šance na obou stranách

Utkání bylo od začátku poměrně vyrovnané. Oba týmy držely balón na kopačkách plus mínus stejně času a dostávaly se do gólových příležitostí.

Hned první z nich měl po pár minutách hry Spartak, zakončení z dobré pozice ale minulo branku domácího gólmana.

Na druhé straně mohl dvakrát otevřít skóre zápasu Oldřich Čermák. Kladenský útočník nejprve unikal sám na hostujícího Jana Bohuslava, příbramský gólman mu ale skórovat nedovolil a poté hostující brankář vyrazil i Čermákovu hlavičku po rohovém kopu.

Úvodní dějství, ve kterém se vedení mohly ujmout oba celky, tak nakonec skončilo nerozhodně 0:0.

Vedení hostů a vyrovnání z penalty

Obraz hry se ve druhém poločase příliš nezměnil. Hrála se nadále vyrovnaná partie a obě mužstva se dostávala do šancí.

Za domácí zahrozil po autovém vhazování a přizvednutí míče od jednoho ze spoluhráčů Marek Truhlář, branku ale svým zakončením netrefil.

Poté předvedl dva skvělé zákroky kladenský gólman Ševce, který soupeře vychytal ve dvou vyložených příležitostech.

Vzápětí ale již kapituloval. Po rychle rozehrané standardní situaci přehodil možná trochu překvapeného gólmana domácích z několika desítek metrů David Vošmik, a poslal tak Spartak do vedení.

Domácí se ale nevzdali a v 78. minutě se jim podařilo vyrovnat. Ve vápně byl faulován Jakub Janda a rozhodčí odpískal pokutový kop. K tomu se, jako správný kapitán, postavil sám Jakub Janda a s přehledem rozvlnil síť.

Ani jedno z mužstev už ve zbývajících minutách nedokázalo vstřelit vítěznou branku, a utkání tak skončilo dělbou bodů.

SK Kladno B
Tomáš Abrham, asistent trenéra: Gólové příležitosti byly na obou stranách, ani jedno z mužstev je ale nedokázalo proměnit. Když to tedy budu brát podle těch šancí, tak je remíza asi spravedlivá.

Spartak Příbram
Zdeněk Míka, trenér: Zápas se hrál na špatném, tvrdém, travnatém terénu, přesto jsme se ale snažili o kombinační hru po zemi, která se nám dařila. Během prvního poločasu jsme si vypracovali dvě gólové šance, které jsme nevyužili. Soupeř měl ovšem během první půle také dvě tutové příležitosti po rohových kopech. Druhá půle byla vyrovnaná a obě mužstva si vypracovala velké šance. V 71. minutě dal Vošmik krásný gól, když překvapil brankáře soupeře a loboval ho z padesáti metrů. Vedení jsme ale dlouho neudrželi, když v 78. minutě soupeř vyrovnal z pokutového kopu na konečných 1:1.