12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

Vejprnice opět s nulou a třemi body. Už jsou první!

34

Petřínská rezerva v páteční předehrávce ztratila body doma s Horní Břízou a tedy poslední dosud neporažený tým soutěže z Vejprnic měl ideální příležitost dostat se na první místo tabulky. Na horké půdě Nýrska, které doma dosud neprohrálo, se nakonec zadařilo a jediná branka rozhodla o třech bodech pro hosty.

Absencemi poznamenaná mužstva se do sebe aktivní hrou pustila od první minuty. Stoprocentních gólovek k vidění za zápas nebylo, většinoou na obou stranách zafungovaly velmi dobré obrany. Jediná branka nakonec byla ta z 21. minuty, když hosté po prvním odvráceném rohovém kopu nestačili na zadní tyči na druhý centr a Martin Hejduk přetlačil ve vzdušném souboji obránce a mohl slavit. Nýrsko mohlo před přestávkou srovnat, když se za obranu dostal tandem Vágner-Varga, ale nestíhaní obranou Vávra místo předložení míče do prázdné kasy spoluhráči, sám zakončoval vedle brány.

Ve druhém dějství se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale do vápna se týmy dostávaly spíše po standardních situacích. Zde alefungovaly obrany i brankáři. Se zápasem samozřejmě chtěli více hnout domácí a s ohledem na absenci hráčů musel na plat i trenér Výtisk. A právě ten se v 83. minutě dostal do další tutovky Nýrska, když mu zprava centroval Mašek. Před malým vápnem převěhl míč a pouze holení mířil před otevřenou kasou vedle. V závěru ještě při standardkách domácích pomáhal brankář, ale ani ten k remíze nepomohl a sudí tak za stavu 0:1 ukončil zápas ve prospěch Vejprnic. Ty se vítězstvím posunuly na první příčku soutěže. A závěr podzimu rozhodne, zda se nahoře udrží, jelikož je čekají právě soupeři, kteří jim dýchají na záda.

FK Okula Nýrsko
Petr Výtisk, trenér: Utkání se hrálo v solidním tempu, čemuž prospělo, že oba týmy se chtěly prezentovat fotbalově. My jsme se prezentovali trpělivější kombinací, soupeř naopak spíš rychlejšími přechody do otevřených prostorů, shodně defenzivy obou celků pracovaly velice dobře. Rozdíl v první půli a ve finále v celém utkání udělal fakt, že zatímco hosté se prosadili po standardní situaci, poté co jsme prohráli osobní souboj na zadní tyči, my nejsme schopni proměnit ani nájezd 2 hráčů na gólmana. Do druhé půle jsme chtěli ještě zvýšit aktivitu ve finální třetině hry, měli jsme míč výrazněji na svých kopačkách, leč na gólové šance byl poločas 1-1 a obě zůstaly neproměněny, my tak poslední týdny počítáme spíše absence než vstřelené branky.

SK Slavia Vejprnice
Lukáš Paul, trenér: Před zápasem jsme věděli o co hrajeme a povedlo se. Na kluky jsem apeloval, aby hráli jako doteď a nebyli přemotivovaní touhou dostat se na první místo. Bohužel nás decimují zranění. Do Nýrska jsme jeli bez 2 ofenzivních hráčů a během první půle se zranili další 2 kluci z obrany. V samotném zápase domácí byli víc na balónu, ale větší šanci si vytvořili jen jednu a pak byli nebezpeční jen ze standardek. To my jsme jeden gól dali, nastřelili břevno a ve druhé půli mohli dvakrát výsledek pojistit. Zatím si to užíváme, stejně jako jsme si užili cestu autobusem zpátky.

M. Kotlan [-] - A. Antonovics [-] , Z. Mašek [-] , M. Trumpeš [-] (81. P. Výtisk [-] ) , T. Vágner [-] , Š. Švec [-] (74. M. Irlbek [-] ) , R. Dvořák [-] , K. Kalivoda ml. [-] , D. Vávra [-] , I. Varga [-] (69. J. Taušek [-] ) , J. Pavlík [-]

J. Turek [-] - D. Křemenák [-] , M. Homolka [-] , A. Heller [-] (84. R. Křen [-] ) , D. Svoboda [-] , M. Hejduk [-] , T. Kotva [-] , J. Bayer [-] , L. Rada [-] , M. Kouřil [-] , F. Heindl [-] (19. M. Majerčík [-] )

ŽK: 6. T. Vágner , 68. Z. Mašek , 70. K. Kalivoda ml. - 19. L. Rada , 90. J. Turek .
Hráči zápasu: D. Svoboda .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: KRŮS František - MAZANEC Marek, DUDA Miroslav.