9.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Lásenice si doma vyšlápla na Číměř, Demeter se blýskl hattrickem

22

Fotbalisté Lásenice v 9. kole Okresního přeboru porazili Číměř vysoko 7:2. Hosty poslal do vedení Tomáš Láf už v 17. minutě, během dvou minut domácí dokázali nepříznivý výsledek otočit díky Biernatovi, jenže hosté těsně před koncem poločasu opět vyrovnali. Ve druhém dějství už dominovali pouze domácí a svému soupěři nasázeli pět branek. O tři z nich se postaral lásenický kanonýr Jan Demeter, toho doplnil Kodada a Voráček.

První poločas skončil nerozhodným výsledkem

Soupeř přijel pouze ve dvanácti hráčích, protože jeho A-tým ve stejnou dobu nastupoval na hřiště v nedaleké Stráži nad Nežárkou. Za to domácí sestava čítala plný počet hráčů, z opor chyběl basketbalista Matěj Šperl a partnerské povinnosti si plnící Sláva Bednář a Adam Doležal. Aby nešlo k mýlce - ty povinnosti si plnili každý zvlášť. Za to na soupisku byl po cca roce opět zapsán Petr Kodada, kterému bolavé koleno již dovolí jen částečnou zápasovou zátěž. Prvních patnáct minut duelu bylo zase opakováním některých předchozích domácích zápasů - Rapid hrál, kombinoval, byl lepší, ale bez efektu. Tahoun Honza Demeter byl myslí ještě asi na gauči po nedělním obědě a dostával se do provozní teploty trochu pomaleji a ztrácel jeden míč za druhým. No a jak velí lásenická tradice, soupeři dal prostor ve středu pole a především Drábik zlobil a v 17. minutě to již bylo 0:1, když se prosadil Tomáš Láf. To dostalo mírně hosty do sedla a byli nebezpeční. Ale jejich entuziazmus vzal za své mezi 23. a 24. minutou, kdy domácí otočili skóre dvěma brankami Pavla Biernata - 2:1. Tu první pro něho vybojoval Víťa Voráček, který nebyl líný na krok a zabojoval o vyražený míč Pfauserem, meruna se potom odrazila k zakončujícímu Biernatovi. No a chvilku na to vyslal z hranice velkého vápna Pavel "nechytatelnou" ránu k tyči, kterou brzdící listí napadané před brankou zpomalovalo tak vehemetně, že tam míč málem ani nedošel, ale Pfauser na něj i přesto nedosáhl. Euforie byla velká, ale pouze do 37. minuty, kdy Adam Zimola (přestoupil do N. B. z Rapidu před třemi týdny) využil chyby v domácí obraně a vyrovnal - 2:2. Ve 43. minutě nastala delší dobu očekávaná chvíle a na dvě minutky se šel na plac zahřát Petr Kodada. Dvakrát se dotkl míče a šlo se do kabin.

Domácí nasázeli pět branek a berou tři body

Do druhé půle vlétl Rapid jako uragán a i díky Kodadovým kanadským bodům 1+2 a Demeterovu hattricku převrátil jasně misky vah na svoji stranu. Vysokou výhru ještě pečetil Víťa Voráček. Nutno ještě podotknout, že v 81. minutě chytil Kodym pokutový kop zahrávaný zkušeným Vaškem Molem. Celý tým domácích si zaslouží pochvalu, ale vynikali Demeter, Kodada, Biernat, výbornou černou práci ve středu pole odvedli David Vacek s Petrem Medkem a hlavně ve druhé půli ožil Tomáš Blažek, který zásoboval na pravé straně hřiště přihrávkami Honzu Demetera. A ještě jedno jméno je třeba zmínit a to Kuba Pavlovský, který na sobě pracuje takovým stylem, že se z něj stává jeden z nepostradatelných článků sestavy. Ale zápas měl také stinnou stránku a to je zranění Matyáše Pospíšila, který odešel ze hřiště s pochroumaným kolenem a kotníkem a vypadá to na konec podzimu z jeho strany.

Autor: Petr Boček