8.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

Těžká dřina

46. T. Horák , 56. V. Karel
18

Jak je těžké porazit Roveň a získat povinné tři body, se přesvědčily v neděli fotbalisté Spartaku Sezemice. Výsledek 2:0 se rodil hodně těžce, když oba góly padly až ve druhé půli.

Defenzivní hráz slavila úspěch

Sezemice nastoupily do zápasu oslabené o několik hráčů základní sestavy a na jejích hře to bylo znát.

Favorit začal aktivně a kdoví, jak by se duel vyvíjel, kdyby ve 3.minutě Kmetík v jasné ložence nenastřelil pouze gólmana hostů.

Roveň vyborně bránila a nepouštěla útočníky Spartaku do šancí. Absence hráčů s uměním překvapivé přihrávky byla očividná.

Přítomným fanouškům bylo při odchodu do kabiny jasné, že to bude dnes dřina a mnozí si asi až teď uvědomili, proč dokázala Roveň vyhrát letos v Újezdu.

Střídání pomohla

Do druhého poločasu musely v domácí sestavě přijít změny, přišli Horák s Marešem a to přineslo efekt velmi brzy.

Ve 46.minutě uvolnil do uličky Bukač Tomáše Horáka a ten konečně pohnul stavem - 1:0.

Hra se trochu uklidnila a Roveň musela pootevřít defenzivní vrátka.

V 56.minutě vybojoval aktivní Mareš rohový kop. Kmetík našel volného Karla a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. - 2:0.

S dvoubrankovým náskokem v kapse už Sezemice nikam nespěchaly a útočné růžky vystrkovali hosté. Ty ale trápí dlouhodobě žalostné promeňovani šanci, navíc jim v cestě několikrát stál skvělý Báča.

Na závěr dejme slovo ke zhodnocení oběma trenérům.

Ladislav Skalický, Sokol Roveň:

"Troufám si říct, že jsme v Sezemicích ztratili bod, ale spíše tři. Domácí ukázali sílu v produktivitě, my svých několik jasných šancí nedali a tak odjíždíme bez bodu. Oproti minulému týdnu jsme se o dost zlepšili, plnili stanovenou taktiku, bojovali jsme a vytvořili si šance. Jen jediná kaňka je to naše neproměňování šancí. Chválím všechny za to, že jsme to nezabalili ani za stavu 2:0. Od 60. minuty jsme domácí zatlačili, vytvořili si zmíněné šance, které buď chytil domácí brankář a nebo špatně vyhodnotíme slibnou situaci a sami se připravíme o možnost skórovat. Rád bych nad všechny vyzdvihl výkon matadora Vaška Melce, který hrál skoro 70 minut se zraněním oka. Přesto to nezabalil a jako defenzivní záložník zvládnul kromě bránění i tvořit a útočit."

A jak zápas zhodnotil domácí lodivod Roman Dubovči?

"Po minulém zápasu v Holicích nám pro zranění vypadlo ze základní sestavy několik hráčů, takže jsme museli dnes hodně improvizovat a podle toho to také asi vypadalo. Hned v první minutě zazdil jasnou gólovku Kmetik a od té chvíle jsme se docela trápili. Do druhé půle jsme udělali dvě změny, které byly pro vývoj a konečný výsledek zásadní. Roveň u nás neodehrála vůbec špatné utkání. Cením si toho, že i když se nedařilo podle našich představ, zápas kluci ubojovali a zvládli za tři důležité body. Znovu nás podržel brankář Báča a je to hlavně jeho zásluha, že jsme neinkasovali."

TJ Spartak Sezemice
Radek Bukač, útočník: "V nekompletní sestavě jsme vyhráli. Není umění vyhrát, když se daří."