11.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Hecy, hecy? Tvrdý boj a žádný kecy!

17

Vzájemný duel mezi Sokolem Dříteč a Spartakem Sezemice mělo pikantní příchuť. Potkali se totiž dva nejzkušenější hráči soutěže, dva Radkové - Vrážel a Bukač. Předzápasové hecování zůstalo v šatně a na hřišti si tihle dva nedarovali zadarmo ani metr trávníku. I když vstřelil domácí kapitán kontaktní gól, z těsného vítězství se nakonec radovali Sezemice.

Po 16 minutách bylo zaděláno na debakl

Předzápasové hecování mezi Radkem Vráželem a Radkem Bukačem probíhalo v přítelském duchu. Oba zkušení borci se dobře znají a vědí, co od sebe mohou očekávat. I jejich rozestavení na hřišti slibovalo pikantní souboje.

Radek Vrážel: "Věděl, že se mu budu věnovat."

Radek Bukač: "Hecování bylo, ale vše v přátelském duchu. To na hřišti už se trochu přitvrdilo, ale vše fér, přece jen chodíme do práce."

Úvodní dvacetiminutovka vyšla ovšem hostům skvěle a ve vzduchu visel rodící se debakl. Ve 13.minutě zakončil přímočarou akci po ose Blažek - Bukač pohotovou střelou Kmetík - 0:1. Ten vstřelil druhý gól po sobě a dostává se do slušné střelecké fazóny.

V 16.minutě už to bylo 0:2. Z 25 metrů se do míče opřel Denis Sušil a jeho střela "země-vzduch" zapadla do domácí sítě.

Dříteč byla z vývoje zápasu opařená, přesto se rozhodla bojovat i za takového nepříznivého stavu.

Sezemice se do konce první půle snažily svůj náskok pojistit třetí brankou, ovšem její akce hatila zejména Vráželova předvídavost.

Radek Bukač: "Už mě s tím opravdu vytáčel! Použil bych jiné slovo, ale nejde to."

Neočekávané drama

Druhý poločas byl jako příběh na téma "Jak může výborně rozjetý zápas zdramatizovat kontaktní gól". Silnou zbraní Dříteče bývají standardní situace. Ve 47.minutě z volného kopu jednu z nich zužitkoval Vrážel a snížil na 1:2.

Radek Bukač: "Vráža mi říká, jdu tam. OK, jdu taky, ty hlídáš mě, já budu hlídat tebe. To jsem si ovšem jen myslel. Najednou dává Vráža gól a já jsem asi tři metry od něho. Tenhle gól byl můj, asi bude lepší zůstávat vepředu."

Dříteč rázem vycítila šanci, naopak Sezemičtí znervózněli a až do konce zápasu se museli třást o vítězství. Převaha domácích ovšem vyznívala naplano, naopak Kmetík nastřelil břevno a Markl v 76.minutě tváří v tvář Frintovi nezakončil své sólo dobře.

V závěrečném tlaku měli domácí dvakrát na kopačkách vyrovnání, leč hosté své hubené vítězství silou vůle již ubránili.

Sokol Dříteč
Radek Vrážel, kapitán: "Jsem rád, že jsem Radkovi zastavil šňůru vstřelených gólů. Kluky musím pochválit, bohužel to nevedlo k bodům, ale bojovnost a nasazení bylo super. Musíme podobný výkon předvést i proti Dražkovicím a nemám o body strach."

TJ Spartak Sezemice
Radek Bukač, útočník: "Radek Vrážel? Pořád se mi pletl pod nohy a vždy byl tam, kde jsem si ho vůbec nepřál. Dovolím si říct, kdyby ho Dříteč neměla, tak by výsledek zápasu vypadal úplně jinak."

J. Frinta [-] - M. Bednář [-] , P. Skřivánek [-] , D. Horáček [-] , R. Vrážel [-] - L. Daněk [-] , P. Klamta [-] , J. Pejcha [-] , F. Polzer [-] - D. Bureš [-] , Š. Kušnír [-]

L. Báča [-] - D. Sušil [-] , D. Markl [-] , V. Tláskal [-] , P. Reinberg [-] , A. Blažek [-] , P. Sušil [-] , M. Jiroušek [-] , R. Bukač [-] , P. Kmetík [-] , V. Karel [-]

ŽK: 82. P. Reinberg , 87. V. Tláskal .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: ŠVÁB Jan - PEMČÁK Róbert, URBANCOVÁ Agáta (N).