11.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

Postrach favoritů? Chvojenec!

17

Hráči TJ Sokol Chvojenec dokázali, že před 14 dny neoloupili o bod lídra soutěže Pardubičky náhodně. V Újezdu předvedli proti bezzubému výkonu domácích chytrý taktický fotbal a po gólu Filipa Zbudila z 84.minutě si odvážejí domů překvapivé vítězství 1:2.

Gól kapitána klid na kopačky nepřinesl

Zatímco Újezd venku válí, doma to je spíše trápení. Po Rovni a Pardubičkách si překvapivé tři body odvezli i fotbalisté Chvojence, kteří předvedli velmi takticky chytrý výkon. Hosté spoléhali celý zápas na precizní defenzívu a nepouštěli domácí do šancí. A když se naskytla sebemenší příležitost, hbití a pohybliví hostující hráči vyráželi do velmi nebezpečných přímočarých akcí. Výborným výkonem se v tomto směru projevil zejména záložník Daniel Nechvíle. Ten svou technikou a pohybem vytvářel šance pro své spoluhráče jako například v 15.minutě, kdy vybídl ke skórování Čáně. Toho ale na poslední chvíli zblokoval Chlumecký.

Újezd mohla a asi i měla nakopnout překvapivá střela z dálky jejich kapitána Rozsévače, která k překvapení všech skončila v síti gólmana Jirana. To byl dárek pro domácí, protože ti do té doby neměli jedinou příležitost.

Kdyby vzápětí proměnil individuální akci středem Gočaltovský, bylo by to o dva góly a utkání by s největší pravděpodobností překvapením neskončilo. Zvonila ale pouze tyč.

Poté, co přežili klinickou smrt, rozhodli se hosté, že neprodají kůži lacino. A byl to Chvojenec, kdo mohl srovnat již do poločasu. Ve 29.minutě po centru střílel z voleje útočník Ehl a Norek pouze zkontroloval, že mu tyč stojí dobře.

Ve 33.minutě se v rohu vápna zjevil zčistajasna kapitán hostů Centner, nechal ale vyniknout Norkovy rukavice.

Těch varování pro nejistou obranu Újezdu ale bylo přespříliš.

Ehl čekal na své velké chvíle

Újezd si o přestávce rychlé ponaučení ze své nesourodé a bezzubé hry asi nestihl vzít, vyrovnání totiž přišlo hned v 50.minutě. Zounar přišel na útočné polovině o míč, následně poslal Čáň dlouhý balón do volného prostoru na Ehla. Ten si přihrávku zpracoval, vylepšil úhel a nekompromisně zavěsil zblízka za bezmocného Norka - 1:1.

Začínalo se tedy od nuly. Domácí se od 60.minuty začali více tlačit kolem vápna Chvojence, výsledkem však byly pouze nebezpečné standardní situace. Přihrávky za obranu do otevřené obrany nebyly k vidění vůbec a tak se nelze divit, že jindy produktivní Homba vyšel tentokrát naprázdno. Je pravda, že rohy a trestné kopy zaváněly vedoucím gólem a Doseděl nebo Zounar neměli k úspěchu daleko. Gólmanovi Jiranovi přála i štěstěna.

S přibývajícími minutami, kdy skóre zůstávalo stále 1:1, cítili hosté, že by to dnes mohlo vyjít i za tři body. Nervozita na straně Újezdu narůstala a kapitán Homba kupříkladu v 70.minutě rozčileně zahodil kapitánskou pásku.

Skvělým výkonem se v těchto klíčových chvílích prezentovala obranná čtveřice Chvojence - Hrin, Centner, Richter a Mach.

A postrach favoritů se dočkal v 84.minutě. U lajny obehrál důrazem Chlumeckého o míč Ehl a naservíroval ho na zlatém podnose Filipovi Zbudilovi. Ten tváří v tvář Norkovi zachoval klid a přesně zakončil k tyči - 1:2.

Hosté pak již i díky zdržovací taktice šokující výhru udrželi, domácí tlak byl pouze platonický. A to mohl ještě v nastavení přidat pojistku střídající Bydžovský.

Sokol Újezd
Michal Zounar, obránce: "Dnes jsme byli dopředu bezzubí. Nevím proč, ale na domácím hřišti nám to nejde, dvě hloupé chyby nás stály vítězství."