12.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2023-2024

--

Březí v souboji černých koňů s Radostínem B obrátilo skóre na svou stranu

47. J. Chlup , 64. J. Chlup , 73. D. Urbánek , 87. J. Chytka - 23. P. Císař (p.) , 89. M. Láznička
21

Březí se dostává na třetí místo po skvělé výhře! Radostínu nastřílelo čtyři góly, nevypadalo to na to ale celou hru, protože všechny padly v druhé půli. Radostín však hrál také slušnou partii, vstřelil dva góly a první poločas 1:0. Přečtěte si o průběhu podrobněji!

Penalta - Radostín do vedení

Další zajímavý zápas se odehrál na půdě Březího, když právě domácí Březí-Březské přivítalo hosty, Radostín nad Oslavou B. Ti jsou zatím černým koňem soutěže, domácí na ně před zápasem ztráceli jeden bod a chtěli toto domácí utkání využít k vyšvihnutí právě nad Radostín a k přiblížení se skvělému Jimramovu. To se jim i ze začátku vedlo, hosty zatlačili, ale své šance však neproměňovali. Za to byli potrestáni v 23. minutě, když dal z penalty gól Pavel Císař, míč se dostal za záda Adama Holubáře a Radostín vedl 0:1. Do konce poločasu se už nepovedlo domácím toto skóre dorovnat a založit si solidní základ pro obrat v druhém poločase a do kabin určitě odcházeli s vůlí to změnit.

Velký obrat

Do druhého poločasu naskočil úplně jiný tým Březího, to s bojovností a vůlí ukázali už v 47. minutě, když dokázal dát první gól za záda Daniela Homoly Jiří Chlup. Skóre bylo převráceno na 2:1 v 64. minutě, když skóroval znovu Jiří Chlup, útočník domácích, když si vzal míč ve středu hřiště, prošel obranou a zakončil sám k tyči. To jim ale nestačilo a jako pojistku přidali další dva góly, první padl po narážečce Tvarůžka s Dominikem Urbánkem, který nekompromisně skóroval a zvýšil na 3:1 a druhý až v samotném závěru, když dokázal Chlíma vybojovat svůj souboj ve vápně a Chytka střelou překonat brankáře. Hosté se zmohli pouze na menší koregaci skóre, když dvě minuty potom v 89. minutě dokázal skórovat střídající Miroslav Láznička.

TJ Březí-Březské
Pavel Jelínek (obránce): Máme za sebou těžký zápas. Konečně jsme podchytili začátek zápasu a soupeře jsme hned od začátku tlačili, bohužel jsme nic nevyužili a byli jsme potrestáni z penalty. O poločase proběhla vzájemná podpora všech v týmu a do druhé půle jsme vlítnuli, jak uragán. Obrat jako prase (smích). Pochvala celému týmu za kvalitní a bojový výkon! Jsme všichni rádi, že se nám teď daří a to taky potvrdíme příští týden v Losenici!!

A. Holubář [-] - M. Musil [-] , M. Holánek [-] , P. Jelínek [-] (60. P. Šimek [-] ) , R. Šmarda [-] - P. Drápela [-] , M. Hřebíček [-] (76. S. Tvarůžek [-] ) - D. Burian [-] , J. Chlup [-] (85. J. Chytka [-] ) , D. Urbánek [-] (85. V. Klíma [-] ) , D. Dostál [-]