17.kolo, Pardubický | Pardubice | Okresní přebor , 2023-2024

--

Sezemice už jsou první!

49. R. Bukač , 53. D. Sušil , 60. R. Bukač , 80. R. Bukač
11

Zaváhání dosavadního lídra z Pardubiček využili fotbalisté Spartaku Sezemice, kteří se díky vítězství s Mikulovicemi 4:0 o skóre probili na čelo tabulky okresního přeboru. Jasný výsledek se zrodil až v druhém poločase, kdy hattrickem promluvil nejlepší střelec soutěže Radek Bukač.

Skvělé divácké kulise chybělo jediné - radost z gólu

Ryze letní počasí přálo v neděli odpoledne pěknému fotbalu, na souboj domácího Spartaku Sezemice s SK-1.FC Mikulovice se přišla podívat početná divácká kulisa. Oficiální číslo hovoří o 156 fanoušcích, možná jich bylo i více.

Ti viděli v prvním poločase svižný, kombinační fotbal, zejména ze strany domácího favorita. Chybělo však jediné - brankové vyjádření.

Hosté z Mikulovic výborně a zodpovědně bránili, a tak se šlo do šaten na poločasovou pauzu za bezbrankového stavu.

Bukač se připomněl hattrickem

Po přestávce udělali domácí v sestavě důležitou změnu, kdy se Kmetík přesunul do pravé zálohy a záhy se tento tah zúročil.

V 49.minutě právě Kmetík vymyslel přesný centr na malé vápno hostů a Bukač předvedl ukázkovou rybičku - 1:0.

Úvodní branka uvolnila útočné choutky Sezemických a druhý gól v síti brankáře Červenky přišel v 53.minutě. Tvrdou střelu Bukače gólman hostů pouze ztlumil a pro dobíhajícího Denise Sušila nebylo problémem hlavou zvýšit na 2:0.

Ofenzivní snahy Mikulovic byly velmi sporadické, hrálo se tak pouze o to, kolik branek Sezemice dají a jak si vylepší skóre.

Třetí branka byla opět spoluprací Kmetík - Bukač (60.minuta) a sezemický snajpr pak svůj první jarní hattrick dovršil v 80.minutě tečovanou střelou - 4:0.

Jasné vítězství katapultovalo Spartak do čela okresního peletonu, sice jen o skóre, ale psychologicky to váhu určitě má velkou.

TJ Spartak Sezemice
Radek Bukač, útočník: "Střelci se začínají probouzet, tak bylo už potřeba, abych se probral i já!"

L. Báča [-] - R. Bukač [-] (82. D. Markl [-] ) , P. Kmetík [-] (74. D. Leno [-] ) , M. Jiroušek [-] (46. L. Knaute [-] ) , D. Sušil [-] (82. M. Blahota [-] ) , V. Ševeček [-] (37. P. Sušil [-] ) , T. Vykoukal [-] , L. Borovec [-] , A. Blažek [-] , L. Vach [-] , P. Reinberg [-]