Vary přejely Milevsko

0

Hlavním strůjcem nepopulárního "bůra" byl Geňo...

Základy na hattrick položeny

Jasným výsledkem skončilo utkání mezi Karlovými Vary a Milevskem. Domácí favorit vkročil do zápasu lépe, držel míč, ale do šancí se moc nedostával. Až přišla 17. minuta a sní i Geňův gól po individuální akci, které předcházela přihrávka Psohlavce. Vary úvodní branka uklidnila a zápas měly pod kontrolou. Převaha vyústila v penaltu, jež proměnil znovu Marián Geňo.

Psohlavec nechtěl zůstat pozadu

Do druhé půle vstoupili aktivněji hráči Milevska s nadějí, že zdramatizují průběh zápasu. Jenže v 55. minutě padla po rychlé akci po ose Nerad - Geňo - Psohlavec třetí branka a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Z rychlých protiútoků pak Vary zásluhou Psohlavce a Geňa, který tak dokončil svůj hattrick, přidaly další dvě branky a deklasovaly Milevsko vysoko 5:0.

Série výher Varů na domácím hřišti tak pokračuje a Milevsko se ještě hodně zapotí v boji o záchranu...

FC Slavia Karlovy Vary
Trenér domácích K Tichota: "Z mého pohledu jsme po zásluze šli do vedení, i když naše hra určitě nebyla ideální. O přestávce jsme si řekli, co bychom mohli zlepšit, ale začátek druhého poločasu jsme nezachytili. Po třetím gólu se konec zápasu víceméně dohrával a po dvou kvalitních brejcích jsme ještě dali dva góly. Dali jsme pět gólů, žádný jsme nedostali, takže s dnešním zápasem jsem spokojen. Myslím si, že byl z našeho pohledu vydařený."

FC ZVVZ Milevsko
Trenér hostů K. Syrovátka: "Do zápasu v Karlových Varech jsme vstoupili pasivně a ze začátku zápasu ještě seděli v autobuse. Pomalu jsme se pohybovali a pozdě dostupovali hráče soupeře. Domácí byli aktivnější a měli míč více pod kontrolou. My jsme míče rychle ztráceli a tím jsme se dostávali pod tlak. První branku jsme obdrželi smolně, kdy jsme si sami tečovali míč, který šel mimo branku za záda brankáře Šmitmajera. U druhé obdržené branky následovalo několik chyb za sebou a následně chytře si došel pro penaltu domácí útočník přes našeho obránce. V druhém poločase jsme chtěli být aktivnější, více v držení míče. To se nám i dařilo, ale pouze k vápnu soupeře. Přímo k ohrožení domácí branky jsme se nedostali. Postupem času jsme hru otevřeli a toho soupeř dokázal využít. Ale zase všechny obdržené branky vycházeli z individuálních chyb a nebo ze špatného postavení v obranné fázi. Musíme v příštích zápasech být mnohem více odpovědnější a důslednější v plnění jednotlivých činností ať už individuálních a nebo taktických. V zápasech se také začíná projevovat větší absence na trénincích, když někteří hráči z pracovních nebo studijních důvodů trénují jedenkrát týdně a to je na danou soutěž málo."

D. Strnad [-] - K. Plachý [-] (75. T. Veselovský [-] ) , M. Pěkný [-] , T. Oslovič [-] , B. Tvrzník [-] - J. Staněk [-] (72. Z. Lhoták [-] ) , A. Ivasko [-] , J. Nerad [-] (64. Z. Joza [-] ) , J. Dušek [-] (64. P. Plechatý [-] ) - M. Geňo [-] , M. Psohlavec [-]

J. Šmitmajer [-] - J. Kosobud [-] , R. Fiala [-] , J. Suchan [-] (70. P. Dvořák [-] ) , J. Málek [-] - J. Vodňanský [-] (20. M. Zítek [-] ) , J. Alexa [-] (63. D. Januš [-] ) , V. Kosík [-] , J. Komárek [-] , O. Kosobud [-] - P. Dvořák ml. [-]

Hráči zápasu: M. Geňo , M. Psohlavec , M. Pěkný .
Místo: KV Dvory. Počet diváků: 90.