--

--

0

Jak zápas vypadal?

Blansko proti Hlučínu zvládlo první poločas po taktické stránce. Domácím se na těžkém terénu nedařila kombinace. Blansko šlo do vedení v 35. minutě, když centr Koudelky umístil v pádu Chloupek jesličkami za záda hlučínského Hlaváče – 0:1. I po změně stran Blansko nedalo Hlučínu moc prostoru. Ofenzívu domácích oživilo až dvojité střídání, které se domácím vyplatilo v 76. minutě, když střídající Krejčí našel ve vápně Galvase, který zamířil k levé tyči – 1:1. O dvě minuty později strhl vedení na stranu Hlučína, když centr Žižky dopravil svým důrazem do brány Badalyan – 2:1. V 80. minutě navíc napálil Badalyan břevno hostující brány. Hosté v poslední desetiminutovce už nic nevymysleli, a proto zůstávají tři body v Hlučíně.

AUTOR: Tomáš Holata

FK Blansko
Zbyněk Zbořil, trenér: „Podzim jsme uzavřeli stylově. Co nás provázelo celou první polovinou MSFL, tak dnes jsme si to vyžrali do dna a opět venku prohráli o gól. Odehráli jsme 70 minut velmi kvalitně, soupeře v podstatě nepustili do šance a pak během několika minut jsme ztratili zápas. V prvním poločase jsme do obranné fáze obstáli, výborně jsme odbránili i standardní situace a nahoru jsme byli schopni hrozit, takže jsme se nedostali pod žádný tlak. Naopak jsme měli několik možností otevřít skóre, ale podařilo se nám to až po půlhodině hry. Výborný centr Koudelky usměrnil ve skluzu do brány Chloupek a po dlouhé době jsme šli venku do vedení. Měl jsem obavy z nástupu domácích do druhé půle, ale nic nepřišlo a je škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhou branku. Změna přišla se dvojím střídáním domácích, kdy se vývoj utkání zlomil a od té doby jsme byli všude druzí. Sice jsme v obranném vápně odolávali, ale už jsme nedokázali udržet míče v útočné fázi a všechno se nám rychle vracelo. Logickým vyústěním byl vyrovnávací gól, v podstatě z první šance domácích. Než jsem stihl na vývoj reagovat střídáním a posunem Píška do obranné řady, tak jsme propadli na levé straně podruhé a během dvou minut nám domácí zápas otočili.Hned minutu na to nám Hlučín ještě nastřelil břevno a závěr dohrál velmi zkušeně.Domácím stačilo kvalitně odehrát jen poslední čtvrthodinu a pro nás to byl vzhledem k vývoji celého zápasu krutý konec.“