9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Ve šlágru kola Klatovy zvítězily nad Dobřany

35. J. Fiala , 70. M. Marek (p.) - 20. P. Hejhal
17

Velmi vyrovnaný duel se odehrál na umělé trávě v Klatovech. Ve 20. minutě otevřel skóre utkání hostující Hejbal, ale domácím se podařilo do konce prvního poločasu srovnat po brance Fialy. Druhá půlka přinesla kromě několika zajímavých fotbalových momentů i dost ostrých zákroků a žluté karty na obou stranách. V 70. minutě se prosadil z pokutového kopu Marek a poslal Klatovy do vedení. Dobřany do konce zápasu nedokázaly gólově odpovědět, a tak si domácí tým připsal cenné vítězství a postoupil na osmé místo. Dobřany zůstaly i přes prohru na prvním místě, kde jsou o skóre před Měcholupy.

Vyrovnaný první poločas

Úvod prvního poločasu byl ve znamení bojovné a vyrovnané hry. Ve 14. minutě si domácí vypracovali nebezpečnou šancí, ale skvěle zasáhl hostující brankář. O několik sekund později musel z důvodu zranění střídat dobřanský Šimon Mertl, kterého nahradil Málek. V 20. minutě se krásnou akcí prezentoval hostující Hejhal a poslal Dobřany do vedení. Gólu předcházela ztráta míče jednoho z domácích hráčů. V následujících minutách se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy si nic nedarovaly. Domácí se nakonec dočkali vyrovnání. Ve 35. minutě Mareš prodloužil balón hlavou na pronikajícího Fialu, ten už si tváří v tvář hostujícímu brankáři věděl rady a srovnal tak po pěkné akci na 1-1. Hosté se dožadovali odpískání ofsajdu, nicméně rozhodčí rozhodl, že gólu bylo dosaženo dle pravidel. První poločas skončil nerozhodným stavem 1-1.

Marek rozhodl z penalty

Ve druhém poločase se hra dost zostřila a k vidění byla řada soubojů a boj o střed pole. Rozhodčí hru často přerušoval a neváhal udělovat žluté karty. Dobřany udělaly jednu změnu v poli, v zápase skončil Rajt, jenž byl nahrazen Danielem Mertlem. Důležitý moment utkání přišel v 70. minutě. Domácí Marek byl poslán k zemi hostujícím hráčem a sudí přisoudil pokutový kop Klatovům, i přes velkou nevoli soupeře. Marek se ujal penalty a bezpečně ji proměnil, čímž poslal domácí do vedení 2-1. Dobřany se ve zbytku zápasu snažily o vyrovnání, ale jejich útočné pokusy buď zastavila pozorná obrana domácích nebo skončily nepřesnou kombinací. Klatovy těsný náskok udržely a na domácím hřišti získaly tři cenné body.

Po závěrečném hvizdu se ještě situace vyhrotila a do zbytečné strkanice se dostala obě mužstva. Emoce eskalovaly a do konfliktu se posléze vložili i domácí diváci. Na zápasu jsem nebyl, takže nevím, kdo konflikt začal. V komentářích k utkání máte shrnutí zápasu z obou stran, doporučuji přečíst vyjádření zástupců obou mužstev, a pak si můžete udělat jistou představu o tom, co se po zápase vlastně dělo.

SK Klatovy 1898 B
Tomáš Partyngl, hráč: Utkání pro nás začalo velice dobře, soupeře jsme zatlačili na jeho vlastní polovině a vytvářeli si zajímavé příležitosti, které jsme bohužel nezužitkovali. Dobřany si zpočátku těžko zvykaly na rychlost umělé trávy, což pro nás bylo jistou výhodou. I přes počáteční tlak a několik brankových možností to byly právě Dobřany, které ve 20. minutě otevřely skóre zápasu. Po naší zbytečné ztrátě na jejich polovině zakončil rychlý a povedený brejk Petr Hejhal. Tato branka nás ovšem nepoložila, ba naopak. Začali jsme svůj úvodní tlak ještě víc stupňovat a to přineslo vyrovnávací branku, kterou obstaral ve 35. minutě Kuba Fiala, kterého do samostatného úniku na branku poslal Ondřej Mareš po skvěle prodloužené hlavičce za obranu. Do konce prvního poločasu se již nic nestalo a tak jsme šli do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas vypadal prakticky stejně, jako ten první. Dobřany se na nějaký konstruktivní útok nezmohly, hrozily pouze z brejkových situací, kterých bylo nakonec asi méně, než kolik obdržely žlutých karet ( 5 ). Byli jsme to my, kdo udával tempo hry. Druhý poločas byl zajímavější spíše pro fanoušky, kteří mají rádi vyhrocené situace, hra se pořád kouskovala díky neustálým drobným faulům, žlutým kartám a červené kartě pro hostujícího trenéra. V 70. minutě byl Michal Marek v pokutovém území poslán k zemi nedovoleným způsobem, který viděl snad každý, bohužel kromě hostujících hráčů. Stejný hráč penaltu proměnil a poslal nás tak do zaslouženého vedení 2:1. Dobřany již na tuto branku nenašly odpověď, tak si alespoň vylily vztek na rozhodčích. A tak 3 body zůstaly zaslouženě v Klatovech.

TJ Dobřany
Karel Kripner, asistent trenéra: K dalšímu utkání jsme zajížděli do námi neoblíbených Klatov. Po příjezdu na hřiště Klatov jsme se dozvěděli, že se zápas odehraje na umělé trávě (i přesto, že bylo krásné slunné počasí). Zápas začal oboustranně bojovně a první šanci si vytvořil domácí celek, kdy dobře zasáhl Ondra Bouček. Bohužel již ve 14. minutě se zranil Šimon Mertl, který špatně došlápl a musel odjet na vyšetření do nemocnice. To, co jsme nechtěli se bohužel potvrdilo. Šimon má natržené vazy v kotníku a do konce podzimní sezóny je mimo hru. Museli jsme tedy střídat a do hry šel Dan Málek. Ve 20. minutě po hezké akci Petra Hejhala se nám povedlo vstřelit úvodní gól zápasu a šli jsme do vedení 1:0. Zápas měl dobré tempo a šance měli obě mužstva. Ve 35. minutě domácí srovnali na 1:1. Po našem odkopu od brány jsme prohráli hlavičkový souboj na půlce hřiště a domácí po rychlém brejku vstřelili gól. Domácí střelec byl v jasné ofsajdové pozici, ale praporek pomezního rozhodčího zůstal dole!! Do druhé půle jsme vystřídali a na hřiště přišel místo Jardy Rajta, Dan Mertl. Celý druhý poločas byl hodně o osobních soubojích ve středu hřiště a hra byla hodně přerušovaná hlavním rozhodčím. Na obou stranách se hodně žlutilo. V 70. minutě přišel rozhodující moment utkání. Domácí hráč udělal kličku v rohu velkého vápna našemu obránci, kdy došlo k lehkému kontaktu. Domácí hráč udělal ještě jeden krok a pak upadl. Hlavní rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. Po proměněné penaltě už to neunesl náš trenér Pepa Kožíšek a pěkně od plic se pustil do hlavního rozhodčího. Následovala červená karta a vykázání z lavičky. Kluci se snažili ještě otočit vývoj utkání, ale bohužel se nám to nepovedlo. Museli jsme ještě dvakrát střídat, protože Ondra Havlíček a Dan Málek měli zdravotní problémy a nechtěli jsme riskovat, že bychom přišli i o ně. Na konci utkání jsme při standardní situaci poslali dopředu i brankáře Ondru Boučka, ale domácí odvrátili na roh. Hlavní rozhodčí na upozornění diváků, nechal dvakrát našeho hráče upravit balón, jenž údajně nestál ve vyznačeném prostoru. Když se Michal Fabián rozbíhal, že rozehraje rohový kop, tak hlavní rozhodčí utkání ukončil, z důvodu údajného zdržování hry. Samozřejmě, že se k rozhodčímu seběhli naši hráči, kteří protestovali, ale bylo jim to málo platné. Bohužel se do toho zapojili i domácí hráči, a tak vznikla na hřišti zbytečná strkanice. Ale to nebylo zdaleka vše. Při odchodu ze hřiště došlo k nadávkám od domácích fanoušků na adresu našich hráčů, kterých se zastal trenér p. Kožíšek. K tomu se přidal jeden z diváků (také rozhodčí) p. Roman Bína, který si s p. Kožíškem vyměnil pár peprných slov. Následoval fyzický útok p. Bíny, kdy našeho trenéra udeřil pěstí do tváře, až mu spadli brýle na zem. Hned po tomto napadení p. Bína nasedl do auta a spolu s rozhodčími odjel. Trenéra Kožíška chtěl bránit kapitán Martin Hohlberger, ale i ten byl napaden domácím fanouškem, kdy začal do našeho kapitána strkat. Bohužel se nám nepodařilo zjistit jméno tohoto domácího fanouška, který Martina napadl. Ze strany domácích nebyla vůbec zabezpečena pořadatelská služba. Na hřišti nebyl přítomen ani jeden člověk, který by měl na sobě pořadatelskou vestu a dohlédl na bezpečný odchod hráčů ze hřiště. Nakonec jsme museli zavolat Městskou Policii, která přijela na hlavní hřiště, kde jsme se převlékali a čekali, než všichni naši hráči vč. realizačního týmu nastoupí do autobusu a budeme moci odjet. Fotbalový oddíl Dobřany podá protest proti tomuto jednání a doufejme, že budou Klatovy a hlavně p. Bína potrestáni. Chtěl bych tímto pozvat všechny fanoušky na domácí utkání s Blovicemi, které se hraje v sobotu 22. 10. od 15:30, kdy budeme potřebovat Vaši podporu.

R. Pilný [-] - A. Suchý [-] , J. Fiala [-] , O. Mareš [-] (70. J. Pretzelmayer [-] ) , Z. Krejčiřík [-] , M. Marek [-] , L. Urs [-] , T. Partyngl [-] , T. Daněk [-] , M. Barborka [-] , J. Kolerus [-] (82. J. Potužník [-] )