19.kolo, Vysočina | Třebíč | IV. třída sk. B, 2023-2024

--

Domamil si zastřílela na želetavském hřišti

20. T. Vrbka (p.) , 42. P. Šabatka (vl.) - 6. Z. Soukup , 27. Z. Soukup , 40. A. Soukup , 73. Z. Soukup , 76. J. Bláha (p.) , 83. J. Bláha
8

Souboj třetího a čtvrtého celku tabulky nabídnul zajímavou podívanou. Domací Želetava chtěla navázat na gólovou efektivitu ze středečního zápasu a odsunout Stařeč "B" zpět na třetí místo tabulky.

Zdeněk Soukup opět úřadoval

Hostující celek se hned v 6. minutě utkání dokázal prosadit po úniku Z. Soukupa - 0:1. Želetava držela více balon a postupným útokem se dostávala k brance soupeře.Tlak vyústil v penaltový zákrok, kdy obránce Domamile nebezpečně fauloval skluzem. Penaltu zkušeně zahrál Tomáš Vrbka a po 20. minutách bylo skóre opět vyrovnané - 1:1. O sedm minut později dokázal po protiútoku znovu rozvlnit síť Z. Soukup. Už na rozdíl dvou branek zvyšoval ve 40. minutě A. Soukup - 1:3. O dvě minuty později zahrával domácí celek volný přímý kop. Po nešťastné teči hostujícího Šabatky se dostal míč do branky Domamile. Tato vlastní branka znamenala snížení Želetavy “B” na 2:3.

V koncovce úspěšnější Domamil

I v druhém poločase byl obraz hry podobný jako v první polovině utkání. Želetava držela více balon a Domamil se spoléhala na protiútoky. Góly začaly padat až ke konci poločasu. Další ze svých úniků dokázal proměnit Z. Soukup, který tak v 73. minutě završil hattrick a potvrdil svou výbornou formu z posledních zápasů - 2:4. O tři minuty později bylo Želetavě ještě hůř. Po faulu zezadu byla nařízena penalta. Exekutorem byl Bláha, který penaltu proměnil a zvýšil na 2:5. V 83. minutě se Bláha dostal do další slibné brankové příležitosti a ani podruhé v zápase se nemýlil - 2:6. V Želetavě se hrálo utkání bohaté na branky. Domácí celek v průběhu celého zápasu hrozil ze standardních situací. Želetava však tyto šance nedokázala přetavit v góly a z toho důvodu zůstává bez bodu. Naopak Domamil dokázala využít několik protiútoku a zaslouženě vyhrála. V příštím kole se Želetava “B” utká v Lesonicích s místním Podhoráckem. Domamil bude bojovat na domácím hřišti se Starčí “B”.

Sokol Želetava B
D. Kacetl [-] - K. Vanžura [-] - M. Hybner [-] , M. Vrbka [-] , T. Veselský [-] , F. Křen [-] , M. Ondráček [-] , A. Šilhavý [-] , D. Jičínský [-] , T. Vrbka [-] , P. Vranka [-]

TJ Sokol Domamil
P. Polenda [-] - Z. Soukup [-] , D. Menčík [-] , J. Bláha [-] , T. Ferdan [-] , F. Soukup [-] , A. Soukup [-] , M. Kovář [-] , A. Špinka [-] , P. Brus [-] , P. Šabatka [-]

ŽK: 64. F. Soukup , 64. Z. Soukup .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: ČEJKA Jaromír - VICENÍK Vlastimil, SOUKUP Zdeněk (N).