Obříství rozstřílelo svého soupeře

6. J. Hovorka , 13. P. Herynk , 53. J. Hovorka , 62. J. Hovorka , 71. M. Vrábel , 73. P. Sus (p.) , 79. P. Sus , 88. J. Hašourek - 21. D. Novák
0

Ve zcela nečekaný debakl se změnil zápas úvodního kola v Obříství. Dalo se očekávat, že hosté po sestupu z I.B třídy budou mít problém přeorientovat se na působení v Okresním přeboru, sedmibrankový rozdíl ale nečekal snad vůbec nikdo...

Hosté ještě dokáží držet krok

S výrazně omlazenou sestavou přijeli k prvnímu mistrovskému utkání fotbalisté Labského Kostelce. V sestavě zbyli pouze tři zkušenější hráči - Maistruc, Moc a kapitán týmu Klíma. Okolo nich se pokusil trenér Brabec postavit tým mladíků, z nichž nejstaršímu Kiršnerovi je 23 let. Hned tři hráči základní sestavy pak mohou nastupovat i za dorost. Naopak domácím se podařilo udržet sestavu z minulé sezóny, které se podařilo celkem pohodově zachránit soutěž. Tým byl navíc doplněn o uzdraveného Libora Tichotu a Franze z Libiše. Dotáhnout se podařilo dokonce i posilu ze zvučného klubu - Milana Šepse z Viktorie Žižkov, který nastoupil po boku Hovorky na hrotu útoku. V úvodu zápasu bylo vidět, že se jedná o první mistrovský zápas. Oba týmy předváděly řadu nepřesností, mezi kterými ale byly k vidění i některé povedené akce. Mladý hostující tým zdobila v úvodu bojovnost a snaha o kombinační fotbal. Obříství naopak nastoupilo poměrně vlažně, hned první střelu na branku z kopačky Hovorky ale musel mladý brankář Wimmer lovit ze sítě. Ve 13. minutě to bylo už 2:0, když zvyšoval Herynk. Kostelečtí ale nesložili zbraně a snížení přišlo ve 21. minutě z kopačky nejmladšího hráče na hřišti - teprve 15 letého Nováka. Ve zbytku poločasu měli hosté územní převahu bez větších šancí, domácí naopak neúspěšně hrozili z rychlých brejků.

6 branek v síti hostujícího týmu

Těsný výsledek po prvním poločase sliboval drama ve druhé půli, opak byl ale pravdou. Opakoval se totiž stejný scénář jako při kanonádě Mšena do sítě Veltrus a zápas zcela rozhodla brzká třetí branka. Zaznamenal ji v 53. minutě opět Hovorka, který tak prokázal, že se Obříství bude moi o jeho střelecké schopnosti opřít i v nové sezóně. Od této chvíle Kostelečtí odpadli a domácí tým naopak začal předvádět pěknou kombinační hru, ze které plynulo i mnoho šancí. Hovorka brzy zaznamenal hattrick, domácí trenér mohl poslat do hry i mladíka Řeháka a konečné skóre se zastavilo až na osmi brankách v hostující síti. Labský Kostelec tak zažil výrazně nepovedenou premiéru v Okresním přeboru a ukazuje se, že boj o postup zpět do kraje se zřejmě konat nebude...

TJ Sokol Obříství
Libor Tichota - trenér: I přes 6 branek vstřelených ve druhém poločasu nebyla naše hra zcela bez chyb a je stále na čem pracovat. Vstřelili jsme ale krásné branky ze hry i ze standardních situací a udělali jsme na úvod radost nejen sobě, ale hlavně našim fanouškům, kterým děkujeme za povzbuzování.

Počet diváků: 80. Rozhodčí: CHLÁDEK Michal - KUDRNA Pavel, ŠULC Martin.