24.kolo, Středočeský | Mělník | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Hořín nedal v derby Pšovce B šanci

0

Nečekaně jednoznačný průběh mělo utkání v Hoříně. V první půli se hostům ze Pšovky ještě dařilo (alespoň herně) držet krok. Po změně stran se ale utkání změnilo v exhibici domácích fotbalistů.

Hořín se dostává do dvoubrankového vedení

Sudí Kortanová měla za úkol mírnit emoce v tradičně vypjatém derby Hořín - Pšovka B. Úvod zápasu přinesl poměrně vyrovnaný fotbal, ve kterém se oba celky snažily prosadit kombinační hrou. Úvodní tlak domácího týmu se nekonal a zdálo se dokonce, že více ze hry bude mít hostující Pšovka B. Hosté si vytvořili několik standardních situací v okolí velkého vápna soupeře, obrana Hořína ale byla pozorná a všechny pokusy odvrátila. Největší šanci měl po zpětné přihrávce Netolický, jeho střelu ale na poslední chvíli vykopl jeden z obránců. Postupně se začal rozehrávat i domácí tým, který začal pěknými míči za obranu využívat své útočníky. První taková akce ještě zůstala nevyužita, když Polanského pokus na bližší tyč výborně vyrazil Braunšveig. Ve 32. minutě už se ale stejný hráč radoval, když vyslal opět z pravé strany ještě lepší stranu, která se od břevna odrazila někam do oblasti brankové čáry. Dobře postavený asistent Malíř okamžitě signalizoval branku, a tak se domácí mohli radovat. 1:0. Druhou branku přidal Hořín ve 41. minutě, když se po rohovém kopu dostal míč před zcela volného Finkouse, který z malého vápna neměl problém zakončit. 2:0. Za hosty mohl ještě korigovat Klenotič, jeho střela z dobré pozice ale cíl nenašla, a tak byli v poločase spokojenější domácí fotbalisté.

Utkání se mění v exhibici

Hosté udělali v přestávce a brzy po ní dvě změny v sestavě a chystali se k velkému obratu. Opak byl ale pravdou a P. Landsman odstartoval v 57. minutě kanonádu. Zdálo se, že jeho gól zcela zlomil odpor hostující Pšovky B. Na tuto branku totiž domácí navázali ještě čtyřikrát, přičemž skóre uzavřel střídající Machek. Hořínští si tak udělali po výhře 7:0 nad velkým rivalem příjemný prodloužený víkend. Na Pšovce naopak mají nad čím přemýšlet...

FK Pšovka Mělník B
Karel Vlasák - obránce: Mohu se vyjádřit pouze k první půli - na druhou jsem musel odjet na zápas mých minipřípravek. Ale neodjížděl jsem se špatným pocitem - paradoxně se mi zdálo, že hrajeme jeden z našich nejlepších venkovních výkonů sezóny. Kluci vepředu dokázali podržet míče a my vzadu jsme jakž takž dokázali zachytávat rychlé útočníky Hořína, takže naše hra místy vypadala jako fotbal. Domácí měli asi čtyři dobré šance, my dvě, takže to vypadalo vcelku nadějně. Ani v kabině nepanovala poraženecká nálada. Co se dělo po půli, už nemůžu hodnotit...