14.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

Slavkov se loučí výhrou

20. V. Sigmund , 55. R. Kříž (p.) - 5. M. Baláž , 16. M. Gavenda (p.) , 75. M. Gavenda , 86. J. Gloga
0

Hosté sice přijeli do Žimrovic s torzem sestavy, přesto v úvodní čtvrthodince dominovali. Hned v 5. minutě vybojoval Hruška míč pro Glogu, po jehož přesném centru vyšperkoval Pavelek celou akci nezištnou přihrávkou na Baláže, který pálil nádherně pod břevno – 0:1. Vzápětí sejmul Daniel Martinák ve vápně průbojného Pavelka a byla nařízena penalta. K balonu se postavil Gavenda a zkušeně zavěsil – 0:2. Slavkovu se bohužel v tu chvíli zranil Pavelek a do zápasu musel vedoucí mužstva Kovalčík. Domácí samozřejmě zvýšili obrátky, když jim významně pomohla korigující trefa Sigmunda po rohu Petra Martináka – 1:2. V dalších tutových šancích selhali Lukáš Škrobánek, Petr Martinák anebo Machura. Vyrovnání se tedy zrodilo až v 55. minutě. Mladý rozhodčí Písečný odpískal Markovi v šestnáctce hodně spornou ruku a gólman Kříž se z pokutového kopu nemýlil – 2:2. Hosté se na hlavního sudího zlobili i v 69. minutě. Obludník šel riskantně do skluzu, při němž sice zasáhl balon, jenže Písečný ho za zákrok na Lukáše Škrobánka vyloučil. Žimrovice ovšem při početní přesilovce nečekaně tápaly. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem Hruška uvolnil Gavendu, který nasadil Křížovi potupné jesličky – 2:3. V 86. minutě se pak Gavenda převtělil do role nahrávače a Gloga zachoval při sólovém nájezdu pevné nervy – 2:4. Ve zbytku utkání ještě zavraždili loženky slavkovští Hendrych s Hruškou, ale hostům to příliš nevadilo.