--

--

--

33

Táborsko moc bodů nemá, tým se teprve rozkoukává. Nyní přivítala rezerva nepříjemného soupeře ze Sedlčan, který šel do zápasu s jasným cílem. K tomu byli hosté po rychlém dvougólovém vedení velmi blízko. Domácí ale zabrali, poločas vyrovnali a na samém konci utkání vsítili důležitý gól, který znamenal plný počet bodů.

Táborsko smazalo dvougólové manko

Úvod patřil hostům ze Sedlčan, kteří se hned v 7. minutě ujali vedení. Kdolský vysunul Lípu a ten nádherným zakončením poslal Tatran do vedení - 0:1. Po pěti minutách nahrával Dvořák na Kdolského, který přeloboval Nováka - 0:2. Po rychlém vedení přišlo polevení, které bylo ihned potrestáno. V 19. minutě rozehráli domácí rychle autové vhazování, Lípa míč netrefil a dovolil centr, který uklízel nikým nehlídaný Vandas - 1:2.

O chvíli později vedení hostí držel Dřevojan, který byl úspěšný v samostatném nájezdu. V této pasáži bylo na co se dívat. Obrovskou šanci spálil Senft, když netrefil míč z malého vápna ideálně. Ten ale odskočil k Soldátovi, který mířil bohužel pro Tatran jen do Nováka. Po zákroku domácího brankáře se kopal rohový kop a z následného závaru hosté nic nevytěžili. Vyrovnání přišlo s odehranou půl hodinou. Ze střední vzdálenosti napřáhl Kopřiva a vymetl vzdálenější šibenici - 2:2. Zbytek půle patřil Táborsku, ale další branka už nepadla.

Rozhodující branka v samém závěru

Ve druhém poločase se jako první dostaly do šance Sedlčany, konkrétně to byl D. Krůta. Jeho střelecké pokusy ale nebyly úspěšné. Za hosty to zkoušeli i další hráči, ale také netrefili cíl. Čas plynul a Tatran se stále tlačil do domácí rezervy. V 76. minutě vyslal nadějnou střelu opět D. Krůta, ale trefil jen svého spoluhráče. V poslední desetiminutovce se dožadovali hosté penalty po zákroku na Lípu, ale píšťalka sudího Šoba zůstala němá.

V závěru se diváci přeci jen branky dočkali. Radost z ní měli především ti domácí. Vandas poslal míč do skrumáže, ve které se míč odrazil od Postřihače za Dřevojana - 3:2. V závěru se neujala střela D. Krůty a rezerva tak dotáhla utkání do vítězného konce.

Zdroj: oficiální webové stránky Tatranu Sedlčany, upraveno redaktorem

FC MAS Táborsko B
Petr Kolář, vedoucí týmu: "Po úvodní střele Berešíka jsme polevili a hosté nás pro brankáře překvapivou střelou potrestali gólem. Poté jsme začali hrát, ale zase přišla rána v podobě inkasované branky. Do půl hodiny hry jsme ale zvládli vyrovnat. Byl to super fotbal, oba týmy nedávaly gólovky. Nakonec jsme po skrumáži vstřelili pár minut před koncem rozhodující gól. S výhrou jsme spokojeni, teď nás čeká derby."

TJ Tatran Sedlčany
Lukáš Brotánek, obránce: "Vstup do utkání se nám povedl, byli jsme lepší a dali jsme 2 góly. Šance další byly, ale od cca dvacáté minuty jsme vypadli z tempa a soupeř toho využil a do poločasu srovnal. Druhá půle byla bez výraznějšího tlaku na obou stranách. Nakonec jsme si bohužel ztečovali střelu do brány a přišli o 3 body. Za čtyři kola jsme uhráli jen 2 body a to je žalostně málo na to, s jakými soupeři jsme hráli. Do konce sezóny máme co dělat, abychom to napravili, ale sílu na to máme."

L. Novák [-] - T. Postřihač [-] (90. F. Jírava [-] ) , J. Kopřiva [-] , P. Nerad [-] , J. Větrovský [-] , J. Laszák [-] (58. B. Baidoo [-] ) , M. Berešík [-] , D. Klusák [-] , P. Vandas [-] , L. Mikuláštík [-] , F. Radosta [-]

F. Dřevojan [-] - L. Soldát [-] , L. Brotánek [-] , M. Krůta [-] , K. Kvěch [-] , T. Senft [-] , P. Lípa [-] , M. Dvořák [-] (73. M. Hájek [-] ) , D. Krůta [-] , M. Kdolský [-] , J. Vystyd [-]

ŽK: 83. T. Senft , 86. J. Vystyd .
Hráči zápasu: M. Berešík , J. Kopřiva .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: Šob Aleš - FIŠER Pavel, PRŮCHA Miroslav.