Oráčov šel do devíti a Jesenice toho využila k prvnímu vítězství

59. J. Svatoň - 61. V. Fiala , 85. D. Kapoun
24

Těžký duel čekal na hráče jesenické rezervy, která měla před zápasem na svém kontě pouze dva body. Oráčov na tom ale také není ideálně, a tak o roli favorita nemohla být řeč. Domácí se nechali dvakrát vyloučit a ke konci zápasu je to stálo body. A hned všechny tři, které si tak poprvé připsala Jesenice.

První poločas branku nenabídl

Od samého začátku měla herní převahu hostující rezerva, ale neproměňovala šance, do kterých se dostávala. Oráčov má v brance Flajšingra, který za svá záda jen tak něco nepustí. Největší šance domácích byla střela Sejpky, ale ten rozvlnil jen boční síť. Jesenice měla více míč na svých kopačkách, ale první poločas branku nenabídl.

Dvě červené Oráčov položily

Převaha hostí pokračovala i ve druhé půli, ale domácí defenziva za svá záda šance příliš nepouštěla. Jelikož se rezerva nedokázala prosadit, učinil tak Oráčov. V 59. minutě trknul míč přes Drahoňovského ke vzdálenější tyči Jakub Svatoň a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Hned po dvou minutách ale bylo srovnáno, když stačilo pár vteřin na vyrovnávací branku po střídání Vítu Fialovi. Tomu skákal míč ve vápně a kolenem jej dostal přes brankáře - 1:1.

Vedení na domácí stranu mohl vrátit Richtr, ale hlavou po rohovém kopu trefil jen břevno. A ani dobře hrající Katona neprostřelil nadvakrát hostujícího brankáře. V 69. minutě uviděl po krátkém působení na hřišti červenou kartu za hrubé nesportovní chování Jaroslav Svatoň, kterého o dvě minuty později následoval do sprch Jakub Svatoň. Jesenice početní výhody využila v 85. minutě, kdy o vítězi rozhodl Kapoun. Trochu smolný gól, neboť míč z přímého kopu proklouzl Flajšingrovi mezi rukavicemi - 1:2.

SK Oráčov
Jakub Svatoň, záložník: "Průběh se odehrával de facto na polovině hřiště s tím, že Jesenice se snažila dostat za naši obranu, kde ale většina balónu končila. My jsme hráli na dlouhé míče za obranu a z toho jsme taky dali branku. Zápas stal za prd, měli jsme udělat 3 body, bohužel se tak nestalo. Nedáš, dostaneš."

FC Jesenice B
Michal Pacourek, záložník: "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Nicméně od prvních minut jsme byli lepším týmem, ovšem měli jsme problém s proměňováním šancí. Přesto, že jsme větší část zápasu drželi míč na kopačkách my, tak nás za naši střeleckou nemohoucnost Oráčov potrestal. Naštěstí jsme v zápětí hned srovnali a nakonec s velkým štěstím dali druhý gól. Výhra chutná o to víc, že jsme porazili právě Oráčov, se kterým je to vždy takové derby."