13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

Kouřim vyprovodila Bečváry bůrem

11. J. Keltner , 14. J. Keltner , 16. M. Tománek (p.) , 63. M. Hovorka , 72. T. Novák
21

Výsledek sice úplně neodpovídá obrazu hry, ale na rozdíl od hostů byli Kouřimští efektivnější. Oba týmy budou na jaře muset řešit záchranu v soutěži.

Po patnácti minutách 3:0

Na hřišti Kouřimi se představily Bečváry a byl to pro oba týmy souboj o výchozí pozice do jarních záchranářských prací. Protože ani domácí ani hosté nejsou v nijak oslnivé formě, jsou tam, kde jsou. V minulém kole si ale obě mužstva připsala tři body a bylo otázkou, koho to více nakoplo.

Jako uragán vlétli do zápasu domácí. Borci Kouřimi se vysloveně nikam nehnali, důležitá pro ně byla bezchybná obrana. Ale jak se našla příležitost, vyráželi do protiútoků, které dokázali i gólově zakončovat. Už v jedenácté minutě vypíchl Holub rozehrávku Bečvár, do úprku vyslal Snížka, který míč před šestnáctkou posunul na Jana Keltnera a ten míč uklidil přesně k tyči - 1:0. O tři minuty později se tentýž hráč radoval podruhé. Tománek vyslal nákopem Keltnera, který ve vápně tečovanou střelou zvýšil na 2:0.

A za další dvě minuty měl Keltner prsty v gólu opět. Rychle vhodil aut na Snížka, který si dobře pokryl míč tělem a hostující obránce jej fauloval. Nařízený pokutový kop proměnil Milan Tománek - 3:0.

Hosté byli na ručník. Přesto se nevzdávali, ale kombinovat dokázali pouze k šestnáctce domácích. Dostat se do šancí je problém. A když se nějaká urodila, tak bylo bohužel zakončení žalostné. A protože ani domácí už gólovku nevypracovali, tak zůstal poločasový výsledek od šestnácté minuty.

Hosté zahodili možnost na zvrat

Hosté se pokusili náskok domácích smazat s nástupem do druhého poločasu. Jenže v dobré příležitosti selhali a domácí trestali vzápětí. Holub si naběhl za obranu, nahrál Ondřeji Štullerovi, který se vápně obtočil kolem bránícího hráče a trefil přesně za háčky - 4:0.

O dalších deset minut později zatloukl poslední hřebíček Tomáš Novák, který hlavou zakončil rohový kop Světničky - 5:0.

"V defenzívě jsme výkonem navázali na předchozí zápas, obrana hrála opět výborně", liboval si Martin Snížek a doplnil:  "Ve druhém poločase jsme přežili úvodní velkou šanci hostů a dva góly jsme naopak ještě přidali."

Příčiny vysoké porážky rozebral i trenér hostů Josef Kuba: "Na držení míče bychom asi zvítězili ale fotbal se hraje na góly a ty my bohužel nedáváme a naopak jich mnoho inkasujeme. V obou činnostech se musíme výrazně zlepšit. To bude hlavní cíl do jarní části sezony."

TJ Kouřim
Martin Snížek, hráč: Do utkání jsme měli rychlý nástup, už po čtvrt hodině to bylo 3:0. Všechny naše góly padly po rychlých přechodech do útoku, kdy jsme rychlostně předčili hostující obránce a dokázali přesně zakončit, nebo hosté faulovali. Hráli jsme jednoduše a hostům toho za celý zápas moc nedovolili.  Důležité tři body, které nám dají trošku klidu do zimní přípravy.

SK Bečváry
Josef Kuba, trenér: Bohužel i poslední zápas byl propadákem. Kouřim hrála ze zajištěné obrany a dokázala zužitkovat brejky. My jsme se nedokázali dostat do šancí a když už nějaká byla, neproměnili jsme ji.

TJ Kouřim
L. Havránek [-] - O. Štuller [-] , M. Navrátil [-] , T. Ružinský [-] (82. J. Paclík [-] ) , J. Holub [-] , J. Keltner [-] (88. J. Kočí [-] ) , R. Světnička [-] , T. Novák [-] , T. Svoboda [-] , M. Tománek [-] , M. Snížek [-] (58. M. Hovorka [-] )

SK Bečváry
J. Hrouda [-] - M. Slezák [-] , J. Čáslava [-] , J. Uher [-] , M. Kšírl [-] (58. V. Šmejkal [-] ) , O. Holub [-] , J. Kšírl [-] - V. Kšírl [-] , M. Horáček [-] , J. Dědek [-] - M. Černý [-]

ŽK: 32. T. Svoboda , 83. J. Keltner - 37. M. Slezák .
Hráči zápasu: J. Keltner , M. Tománek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - KOSMATA Daniel (N), ŠMEJKAL Pavel (N).