27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Dolní Datyně otočily zápas s Oldřišovem

8

Dolní Datyně doma přivítaly Oldřišov. První vzájemné utkání skončilo vítězstvím Oldřišova.

Hosté šli brzo do vedení, domácí do půle vyrovnali

Začátek utkání byl divoký. V 8. minutě zahrával Dřizgevič standardní situaci, která však šla přímo na brankáře. Z následného protiútoku se po přihrávce do vápna dostal ke střele ze skluzu Marek, ale bránu netrefil. Hosté šli o chvíli později do vedení. V 9. minutě vyhrál souboj na polovině hřiště Dřizgevič, který hlavou míč prodloužil na Bořuckého. Ten šel sám na brankáře a obstřelem ho překonal – 0:1. Domácí po inkasované brance dominovali na hřišti. Ve 34. minutě vyrovnali. Na pravé straně si jeden z hráčů obhodil Fuska. Dále vybojoval míč v hraničním souboji s Droppou. Následně se balón dostal do šestnáctky, kde ho Gistinger nadvakrát protlačil do sítě – 1:1. Do půle měli ještě domácí pár příležitostí, ale ty se jim zatím nepodařilo proměnit.

Dolní Datyně rozhodly v závěru

Úvod druhé půle přinesl velkou šanci domácích. Ve 47. minutě zahrával asi z třicetipěti metrů standardní situaci Gistinger. Jeho střela jen těsně minula pravou tyč. Domácí nadále svého soupeře tlačili a nedovolili mu takřka vůbec nic. V 63. minutě byl závar před brankou hostí. Ke střele se dostal Čopák. Jeho střela mířila do branky, ale Moc hlavičkou vytěsnil míč na roh. Z něj následně žádné nebezpečí nevzniklo. Na druhé straně zahrávali hosté roh v 78. minutě. Pfleger míč poslal do vápna, kde si zařval domácí brankář. Ten míč podběhl a došel až k Žídkovi, který však pouze dal “malou domů“ zpět gólmanovi. V 80. minutě se po vyhraném souboji s Droppou dostal k míči Cileček a střelou z dvacetipěti metrů překvapil Anděla. Ten střelu podcenil a prošla mu mezi rukama až do brány – 2:1. Zbytek zápasu už nic zajímavého nenabídl. Domácí si po dobrém výkonu zaslouženě připisují tři body.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Po předchozím vzájemném zápase, kdy jsme u nich herně i výsledkově propadli, jsme se na ně připravili. Věděli jsme, že mají šikovného středního záložníka a rychlého útočníka. Pokračovali jsme tak jako v Háji, kde jsme ten zápas zvládli. Hned od začátku jsme byli lepším týmem. Chyběla nám ale finální přihrávka. Po jedné chybě a takovém nedorozumění jsme dostali branku. Ale věřil jsem, že je ještě dost času a že to otočíme. Do poločasu jsme vyrovnali. V kabině jsme si řekli, že bychom měli pokračovat tak, jak hrajeme. Ve druhé půli to byl stejný scénář, kdy se hosté nedostali za polovinu. Gól sice nepřicházel, ale já jsme stále věřil. Nakonec jsem tam dal i druhého útočníka a ukázalo se to jako vítězný tah. Po necelé minutě na hřišti vstřelil Michal Cileček vítěznou branku. Definitivně jsme se zachránili, takže spokojenost.“

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí mužstva: “Zápas se mi hodnotí velmi špatně, když jsme podali snad nejhorší výkon vůbec. Za celý zápas jsme se dostali k jedné střele, kterou náš brankostroj Denis Bořucký přetavil v gól, ale absolutně jsme si nezasloužili vyhrát. Jedna střela za celý zápas. Celkem smutné.“

D. Stach [-] - D. Cileček [-] (80. M. Cileček [-] ) , R. Čopák [-] , T. Kaduch [-] , J. Marek [-] , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , T. Gistinger [-] , R. Pištěk [-] , J. Cenek [-] , A. Kučera [-] (90. V. Masopust [-] )

T. Anděl [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , J. Droppa [-] - A. Teichmann [-] (82. O. Fabián [-] ) , P. Dřizgevič [-] , B. Moc [-] - D. Bořucký [-] , J. Fusek [-] - R. Kurka [-] , R. Morong [-]

ŽK: 24. R. Čopák , 43. J. Cenek , 45. A. Kučera - 65. D. Bořucký , 84. P. Dřizgevič .
Hráči zápasu: R. Čopák , M. Cileček .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: FOLVARČNÝ Adam - POTIOREK Aleš, JURČEK Ondřej.