3.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2020-2021

Fulnek si odvezl z Českého Těšína plný počet bodů

16

Ve třetím kole hostil Český Těšín celek z Fulneku.

První půle bez branek

Sobotní odpoledne nám nabídlo souboj mezi Českým Těšínem a Fulnekem. Z kraje zápasu si obě mužstva zkusili zahrání rohových kopů, ale nic z nich nebylo. V 7. minutě se dostal do střely z úhlu a ve skluzu Rybařík, ale branku přestřelil. Ve 13. minutě nacentroval do vápna z levé strany Rybařík, kde si míč našel Ďurica a pohotovou patičkou vyzkoušel pozornost Szarowského. V 15. minutě zahrával přímý kop z pětadvaceti metrů Joukl a jeho pokus mířící do levé části branky stáhl do rukavic Rozsypal. Ve 23. minutě měl možnost otevřít skóre zápasu z přímého kopu těsně před šestnáctkou Rybařík, ale jeho pokus mířil asi metr nad břevno. Ve 29. minutě vyprodukoval střelu zpoza vápna Jakub Černín, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci ani přesnost a Szarowski si připsal jednoduchý zákrok. Ve 32. minutě vyzkoušel Špitalík z přímého kopu tvrdou střelu na stranu brankáře, ale tyč minul asi o půl metru. Ve 38. minutě zahrával přímák těsně před vápnem Byrtus, avšak svou technickou střelou bránu přestřelil. Ve 39. minutě skončila dalekonosná střela hostujícího týmu vedle levé tyče. Více první půle již nepřinesla.

V druhé půli padly tři branky

Úvod druhé půle nabídl spoustu nepřesností, jak už v kombinaci, tak střelbě. V 60. minutě zahrával rohový kop Lukáš Černín. Míč poslal na přední tyč, kde si ho našel Pavel Zagol a hlavou jej prodloužil na zadní tyč až do branky – 0:1. V 68. minutě prošel obranou jako nůž máslem Lukáš Černín, ale jeho střele na přední tyč chyběla přesnost a míč skončil mimo. V 74. minutě dostali domácí míč do vápna, kdy nejprve první střelu vyrazil Rozsypal, následně se při dalším zákroku střetl s protihráčem a zůstal ležet na zemi. Hrálo se ale dál a odražený míč si na hranici vápna našel Matuszek a poslal ho do odkryté branky – 1:1. Remízový stav ale dlouho nevydržel. V 76. minutě se postavil k přímému kopu z pětadvaceti metrů Jakub Černín a míč s přispěním levé tyče skončil za zády Szarowského – 1:2. Ve zbytku zápasu si ani jeden z celků nevytvořil větší šanci ke skórování.

Český Těšín tak doma podruhé v řadě prohrál o jednu branku. Fulnek poprvé v soutěži zvítězil.