--

--

Nové Sady doma jen remizovaly s Hranicemi

0

Novým Sadům na konci podzimu došel dech. Tým, který po dlouhou dobu kraloval soutěži a díval se na všechny ostatní celky z té nejvyšší příčky, v závěrečných 4 kolech nevyhrál. Naposledy se tak stalo v sobotu, kdy olomoucké mužstvo hostilo nevyzpytatelné Hranice. Domácí sice vedli, ale hosté dokázali ve druhé půli srovnat na konečných 1:1. Nové Sady už na vedoucí Petřkovice, které vyhrály ve Vsetíně, ztrácí 6 bodů.

Gól do šatny

Do domácí branky se opět postavil stále teprve šestnáctiletý Tadeáš Psotka. Kouč Nových Sadů Karel Trnečka měl znovu starosti se sestavou vlivem zranění. V základní jedenáctce chyběly tradiční opory jako Kopp či Škoda. V 10. minutě poslal velmi dobrý centr před bránu domácí Dvorský, ale nikdo z jeho spoluhráčů přihrávku netrefil. Už ve 14. minutě musel pro zranění odstoupit domácí kapitán Papica, takže další komplikace pro Nové Sady. V 15. minutě se o akrobatické zakončení pokusil Režný, ale míč nemířil tam, kam by domácí útočník chtěl. Nové Sady měly územní převahu, ale ani Hranice se nenechaly zahanbit a vydávaly se na útočnou zteč. Ve 30. minutě přišla obrovský šance hostů. Centr z levé strany letěl tak dobře, že jej mladý Psotka jen konečky prstů vyrazil do břevna, míč se odrazil před brankovou čáru, kde jej ale dva hraničtí hráči nedokázali dostat do sítě. Úvodní gól zápasu přišel až v poslední minutě první půle. Hranicím se nepodařilo dobře odkopnout míč, ten získal Andreev, posunul jej na Dvorského, který střelou na přední tyč otevřel skóre – 1:0. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Nehybova paráda

V 53. minutě byly Hranice blízko vyrovnání. Tomáš Čáp svou výbornou levačkou zahrával standardní situaci takřka z půlky hřiště. Přesně našel hlavu jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho pokus skončil těsně vedle. Obrana Nových Sadů nebyla zrovna nejpevnější a připsala si na svůj vrub několik zbytečných chyb. Například Hodis úplně nebyl ve své obvyklé formě. V 73. minutě se Hranicím přeci jen povedlo srovnat krok. Hodis celkem zbytečně fauloval Vyku a kopalo se směrem na domácí bránu. Nehyba zahrál parádně přímý volný kop, když míč zatočil nechytatelně do pravého horního růžku Psotkovy branky – 1:1. V závěrečných minutách měly oba celky snahu rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ale diváci už se další branky nedočkali. Utkání tak skončilo, zřejmě zaslouženě, remízou.

FK Nové Sady
Karel Trnečka (trenér): „Hranice mě celkem překvapily. Hrály velmi dobře. My jsme se moc do šancí nedostávali. Poslední čtyři zápasy nebyla naše hra úplně dobrá. Také se nám nahromadila zranění. Znovu jsme museli lepit sestavu. Dostali jsme se sice do vedení, ale znovu se inkasovali po standardce. Remíza je zasloužená. Nás teď čeká volno a pak zimní příprava. Doufám, že se všichni hráči dají zdravotně dohromady. Možná v zimě dojde na nějaké posílení. Každopádně se chceme dobře připravit na jaro, abychom opět hráli důstojnou roli.“

T. Psotka [-] - M. Navrátil [-] , L. Hodis [-] - A. Andreev [-] , J. Blaha [-] - T. Režný [-] - V. Papica [-] (14. T. Maliňák [-] ) , D. Dvorský [-] (77. D. Alexa [-] ) , T. Steklý [-] , D. Kipritidis [-] (59. T. Kopp [-] ) , M. Novotný [-]

SK Hranice
J. Tomečka [-] - J. Nehyba [-] (89. P. Motloch [-] ) , P. Šišlák [-] , M. Žoch [-] , P. Hoffmann [-] (70. J. Frydrych [-] ) , J. Ferenc [-] , M. Kuchař [-] , M. Vyka [-] , R. Kundrát [-] , R. Kalous [-] (46. T. Juříček [-] ) , T. Čáp [-]

ŽK: 21. T. Režný , 25. A. Andreev , 66. T. Maliňák - 30. P. Hoffmann , 61. R. Kundrát , 68. M. Kuchař .
Hráči zápasu: J. Nehyba .
Místo: Tráva. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Vrťo Peter - BUREŠ Jakub, TRIGAS Paskal.