--

--

Petřkovice nadělily Havířovu „bůra“

0

Domácí Petřkovice jsou na vlastním hřišti zcela suverénní a tentokrát to pocítil i Havířov. V prvním poločase ještě drželi hosté s favorizovaným soupeřem krok a prohrávali jen o gól, ale ve druhém dějství Petřkovice přidaly 4  branky a Indiáni odjížděli z debaklem 5:0. Domácí se alespoň na chvíli dotáhli na vedoucí Nové Sady, které však v neděli ráno čekal duel v Opavě. Havířov zůstal čtrnáctý.

Fotbal „nahoru-dolů“

Havířov v minulém kole vybojoval velmi cenný bod ve slezském derby proti Petrovicím. Teď jej čekal soupeř ze stejného kraje, ale snad ještě silnější. Petřkovice na domácí půdě opravdu dominují. V základní sestavě hostů opět nastoupil hrající kouč Miroslav Matušovič, který se tentokrát zasunul na post stopera. Do branky se postavil osmnáctiletý brankář Přibyl. Kromě Matušoviče a Hottka byli v sestavě Indiánů samí mladí hráči. To Petřkovice mají opravdu zkušené mužstvo. První poločas byl vyrovnaný, obě mužstva se nebála útočit a Havířov se svým silným protivníkem dokázal držet krok. V první půli hosté spálili jednu obrovskou šanci. Domácí si, jako již tradičně, pomohli standardní situací. V 31. minutě zahrávali roh z levé strany, míč letěl na přední tyč, kde jej hlavou do sítě usměrnil Martin Cesnek1:0. To byla jediná branka prvního dějství.

Začátek druhé půle rozhodl

Do druhého poločasu Miroslav Matušovič vystřídal Klejnota a Zupka, které nahradili Jaworek a Gistinger. Hosté se ještě chtěli poprat o body. Jenomže Petřkovicím skvěle vyšel úvod druhé půle. Nejprve v 50. minutě zvýšil Jakub Ptáček na 2:0, což byla velmi důležitá branka, a už o 2 minuty později si Miroslav Matušovič vstřelil nešťastný vlastní gól3:0. Od té doby jako by na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Havířovu vůbec nehrál střed pole, jeho hráči se snažili už jen o dlouhé nakopávané míče na Tomasze Gomolu, zatímco petřkovickým ještě více narostla křídla a toužili po dalších brankách v Přibylově síti. Ty přišly v závěrečné desetiminutovce. Nejprve v 81. minutě zvýšil už na 4:0 střídající Adam Hubeňák, který byl v tu chvíli na hřišti nějakých 8 minut, a konečnou podobu výsledku stanovil v 84. minutě velezkušený Karel Maceček5:0. Havířov si tak z Petřkovic odvezl nepopulárního „bůra“.

FC Odra Petřkovice
Filip Smékal (trenér): „Musím říct, že v prvním poločase se hrál z obou stran vyrovnaný fotbal „nahoru-dolů“. Havířov měl ještě dost sil, takže utkání bylo vyrovnané. My jsme si zase pomohli standardní situací. Havířov měl v první půli taky jednu obrovskou šanci. Na začátku druhého dějství jsme vstřelili dva rychlé góly, které dostaly Havířov do kolen. Mají mladé mužstvo, takže to pro ně bylo hodně složité. Ve zbytku zápasu už jsme dominovali. Havířov pak i fyzicky odpadl. My jsme rádi, že jsme po těžkém zápase v Petrovicích zvládli oba domácí duely. Díky ztrátě Nových Sadů jsme se na ně dotáhli, což nás také těší. Teď jedeme do Krnova, kde chceme potvrdit herní pohodu.“

A. Buček [-] - Z. Staněk [-] , D. Kašický [-] , V. Polášek [-] , R. Wozniak [-] - M. Cesnek [-] (64. J. Darda [-] ) , D. Levčík [-] , R. Baranek [-] , M. Václavík [-] (34. S. Burian [-] ) - J. Ptáček [-] (73. A. Hubeňák [-] ) , K. Maceček [-] -

MFK Havířov
M. Přibyl [-] - P. Zupko [-] (46. T. Gistinger [-] ) , T. Wojnar [-] , J. Hottek [-] (66. V. Osvěčík [-] ) , T. Gomola [-] , T. Omasta [-] , L. Skoupý [-] , J. Klejnot [-] (46. M. Jaworek [-] ) , M. Matušovič [-] , K. Skoupý [-] , L. Vagner [-]

ŽK: 55. S. Burian - 68. T. Wojnar , 77. T. Gomola .
Hráči zápasu: J. Ptáček .
Místo: Tráva. Počet diváků: 181. Rozhodčí: Buček Vítězslav - VOJÁČEK Milan, POLANSKÝ Jan.