--

--

Brumov v derby porazil Valašské Meziříčí

0

Brumov hostil v derby Valašské Meziříčí. Domácí měli na kontě 6 bodů za dvě domácí výhry. Hosté na tom byli o dva body hůře. Po vyrovnané první půli, vzal osud zápasu do svých rukou, respektive nohou, Daniel Kořenek. Vstřelil obě branky svého týmu a zařídil mu další 3 body.

V první půli se hra odehrála především mezi oběma šestnáctkami. Hosté z Valašského Meziříčí si připsali pár šancí, jenomže ty zlikvidoval domácí brankář Urbánek. I když se hrálo již v dopoledních hodinách, i přesto už panovalo poměrně velké teplo. Ovšem podmínky byly pro všechny aktéry zápasu stejné. Ve druhém poločase domácí pokračovali v trpělivé hře, které jim přinesla ovoce. V 57. minutě unikl hostující obraně Daniel Kořenek a poprvé prostřelil brankáře Michuta. Valašské Meziříčí se snažilo o vyrovnání, ale jejich snaha byla nakonec marná. Pojistku přidal v 79. minutě opět Kořenek, který si počkal na přihrávku na úrovni obránců, upaloval k brance a svým druhým přesným zásahem zvýšil na konečných 2:0. Brumov tak opět zvládl domácí duel a připsal si na svém stadionu třetí výhru v řadě. Díky ztrátám dalších celků se dotáhl na čelo tabulky. Devět bodů mají ještě Petrovice, Petřkovice a Nové Sady.

FC Brumov
Miroslav Mičega (trenér ELSEREMO Brumov): "Bylo to těžké utkání s dobrým soupeřem, věřili jsme, že ve druhé půli naše šance přijde a utkání gólově zvládneme, což se nám nakonec podařilo."

TJ Valašské Meziříčí
Martin Kotůlek (trenér Valašského Meziříčí): "Škoda neproměněných šancí v první půli, utkání mohlo vypadat jinak. Opět nás trápila koncovka. Domácí v ní byli šťastnější, proto vyhráli."

FC Brumov
F. Urbánek [-] - D. Juřica [-] , M. Novák [-] , T. Dekleva [-] , M. Kolář [-] - R. Bublák [-] , M. Chovanec [-] (60. P. Naňák [-] ) , L. Strnad [-] , D. Horáček [-] (89. J. Bartozel [-] ) - O. Bartozel [-] , D. Kořenek [-] (82. M. Doležal [-] )

M. Michut [-] - M. Macíček [-] , P. Dragon [-] (46. M. Dokoupil [-] ) , J. Roupec [-] , L. Lasovský [-] (61. M. Macíček [-] ) , J. Plešek [-] , F. Přikryl [-] (79. M. Kufa [-] ) , A. Michálek [-] , P. Plešek [-] , V. Žilinský [-] , M. Václavík [-]

ŽK: 10. R. Bublák , 44. D. Kořenek , 58. M. Chovanec , 73. L. Strnad - 29. F. Přikryl , 42. P. Dragon , 76. A. Michálek .
Hráči zápasu: D. Kořenek .
Místo: UT Brumov. Počet diváků: 185. Rozhodčí: BERNATÍK Tomáš - ČÁSTEČKA Michal, POLÁČEK David.