--

Petrovice se štěstím porazily Nové Sady

24. L. Duda , 75. D. Gill - 36. M. Navrátil
0

Souboj tradičního celku s nováčkem, ale také duel stoprocentních. Takovou bitvu nabídla divákům v Petrovicích domácí Lokomotiva a hosté z olomouckých Nových Sadů. Zápas měl poměrně vysokou úroveň, neprospěl mu však špatný výkon trojice sudích, která chybovala hned několikrát, a to na obě strany. Domácí šli těsně před pauzou do deseti, ale nakonec v utkání zvítězili 2:1. Branky padaly jen po standardních situacích.Nutno dodat, že zápasu by spíše slušela remíza.

Hosté byli lepší, v závěru 1. půle přišlo Kuruštovo vyloučení

Už od úvodních minut ukazovaly Nové Sady, že svého soupeře nijak nezalekly a podnikaly nebezpečné výlety do ofenzívy. Hned v první minutě se v šanci ocitl hostující Škoda, ale jeho střela mířila těsně vedle. V páté minutě zahrozili poprvé domácí. Hoffmanův centr do šestnáctky však nikoho nenašel. Ve 12. minutě se po kombinaci dostal k míči Milan Novotný, sklepl jej Hodisovi, který však tváří v tvář gólmanovi Mrozkovi neuspěl. Strážce domácí svatyně jej bravurně vychytal. Po dvaceti minutách hry zahrávali hosté standardní situaci, kterou si vzal na starost Tomáš Kopp. Jeho nebezpečný centr tečoval jeden z hráčů a Mrozek měl co dělat, aby míč vytáhl na roh. Nové Sady byly mnohem důraznější, aktivnější, agresivnější. Petrovice se se svým soupeřem těžko vyrovnávaly. Paradoxně však šli do vedení domácí. Pomohla jim, jako už poněkolikáté, standardní situace. K odraženému míči se dostal Lukáš Duda a uklidil jej do odkryté brány – 1:0. Obraz hry se však příliš nezměnil. Nové Sady stále hrály svou hru a přišlo zasloužené vyrovnání. V 36. minutě i hosté využili nabídnuté standardní situace. Míč poslal do šestnáctky opět Kopp a hlavička Navrátila byla naprosto přesná – 1:1. Důležitý moment utkání přišel v poslední minutě první půle. Lukáš Kurušta ve snaze zastavit rychlý kontr hostů, fauloval Režného a po druhé žluté musel předčasně pod sprchy.

Nové Sady polevily, Gill trestal

Domácím však paradoxně vyloučení pomohlo. Ve druhém poločase už Nové Sady nebyly tak aktivní, přestaly hrát způsobem, jakým hrály v první pětačtyřicetiminutovce. Hru Petrovic rozhýbal i střídající David Puškáč, který ve druhé půli nahradil Mika. V 52. minutě však mohli jít do vedení hosté. Lukáš Hodis se ocitl sám před brankářem Mrozkem, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče. Na druhé straně mohl poslat domácí do vedení Patrik Kudrátek, který pelášil sám na Psotku, ale mladičký gólman Nových Sadů, který ještě ani neoslavil 17. narozeniny, jej fantasticky vychytal, a držel tak dál naděje hostů na bodový zisk. Rozuzlení přišlo v 75. minutě. Do třetice padl gól po standardní situaci. Domácí kapitán Josef Hoffmann zahrál roh na zadní tyč, kde číhal zkušený stoper David Gill a svou hlavou rozhodl o vítězství pro Lokomotivu – 2:1. Ve zbývajícím čase se sice Nové Sady snažily alespoň o vyrovnání, jenomže zkušené domácí mužstvo svého soka k ničemu výraznějšímu nepustilo a svou výhru si vzít nenechalo. Petrovice tak nadále zůstávají stoprocentní a potvrzují roli jednoho z hlavních favoritů soutěže.

TJ Lokomotiva Petrovice
Pavel Bernatík (asistent trenéra Lokomotivy Petrovice): „Věděli jsme, že Nové Sady, které získaly za první dvě kola 6 bodů, budou pro nás těžkým soupeřem. V loňské sezóně nastřílely v krajském přeboru spoustu branek. Tušili jsme, že budou hrát hodně ofenzívně. Připravovali jsme se na to, bohužel první poločas nám nevyšel podle představ. Nedostali jsme se pořádně do hry, byli jsme místy horší, protože jsme nehráli naši kombinační hru. Soupeř se dostal k více střelám, měl více ze hry. Poločas 1:1 byl z naší strany o velkém štěstí. O přestávce v kabině jsme si k tomu něco řekli. Trenér Špička musel poněkud zvýšit hlas. Změnili jsme sestavu i taktiku. Věřili jsme ve vítězství, i když jsme měli na hřišti o jednoho hráče méně. Doma musíme hrát vždy na 3 body. Ve druhém poločase jsme si za výhrou šli podle více než Nové Sady.“

FK Nové Sady
Karel Trnečka (trenér FK Nové Sady): „V prvním poločase jsme byli určitě lepším mužstvem a mohli jsme vstřelit více než jen jeden gól. Soupeře jsme takřka k ničemu nepustili. Bohužel jsme smolně inkasovali. Ale hráli jsme dál svou hru a podařilo se nám srovnat. Vyloučení nám paradoxně nepomohlo. Varoval jsem o přestávce hráče, že to bude těžké, i když hrají Petrovice v deseti. Tým se v takovém případě více semkne a bojuje ještě více než obvykle. Hráči Petrovic začali více běhat, byli agresivnější. My jsme nehráli tak, jak v první půli. Naše rozehrávka byla příliš zdlouhavá a za výkon ve druhém dějství jsem hráče určitě nepochválil. Po brance na 2:1 Petrovice dobře bránily a hrály na rychlé brejky. Nám už se vyrovnat nepodařilo. Jsme nováček, vyzkoušeli jsme si, že dokážeme hrát i s těmi nejlepšími týmy v divizi. Každopádně mě prohra mrzí, protože minimálně na bod jsme jistě měli. Ovšem takový je fotbal, jdeme dál a chceme se našim fanouškům předvést v tom nejlepším světle příští týden doma proti Petřkovicím.“

R. Mrozek [-] - D. Gill [-] , A. Leibl [-] , J. Hoffmann [-] - P. Kundrátek [-] (62. L. Kundrátek [-] ) , P. Škuta [-] , F. Panák [-] , P. Malíř [-] , L. Duda [-] (87. T. Bajzath [-] ) , P. Miko [-] (46. M. Puškáč [-] ) - L. Kurušta [-] -

T. Psotka [-] - T. Kopp [-] , M. Navrátil [-] , M. Halady [-] , L. Hodis [-] (59. T. Maliňák [-] ) - J. Blaha [-] , D. Škoda [-] , M. Novotný [-] (68. D. Kipritidis [-] ) - A. Andreev [-] , V. Papica [-] (81. M. Samek [-] ) , T. Režný [-]

ŽK: 15. D. Gill , 30. L. Kurušta , 45. J. Hoffmann , 92. T. Bajzath - 51. J. Blaha , 67. V. Papica , 69. T. Maliňák . ČK: 45. L. Kurušta .
Hráči zápasu: T. Kopp .
Místo: Tráva. Počet diváků: 155. Rozhodčí: Chlevišťan Karel - GALÁSEK Michal, ŠKROBÁK Lukáš.