--

--

Nové Sady opět vyhrály. V závěru rozhodly o 3 bodech proti Valašskému Meziříčí

0

Nováček soutěže olomoucké Nové Sady přivítaly ve svém prvním domácím utkání v této sezóně celek Valašského Meziříčí. Obě mužstva v prvním kole zvítězila. Nové Sady vyhrály v Hranicích, Valašské Meziříčí si doma poradilo s Velkými Karlovicemi. Zápase se hrál v dobrém tempu a divákům se musel líbit. Domácí rozhodli o osudu utkání v posledních minutách, když v rozmezí 85. až 92. minuty třikrát skórovali, a tak vyhráli 4:1.

Vedení domácích

Domácí Nové Sady hostily ve druhém kole Valašské Meziříčí. Od úvodních minut se na hřišti odehrávala velmi kvalitní bitva. Oba celky se tlačily do zakončení. V první šanci se ocitli domácí, ale jejich první střela mířila nad břevno. Nové Sady byly o něco aktivnější. Od třicáté minuty měly k dispozici několik standardních situací. Vše vyvrcholilo rohem v 33. minutě, když míč propadl až ke Škodovi a ten otevřel skóre – 1:0. Valašské Meziříčí nic nevzdávalo a snažilo se o brzké vyrovnání. Do kabin však odcházeli spokojenější domácí.

Vyloučení, srovnání a rozuzlení v závěru

Druhá půle přinesl mnoho zajímavých momentů. V 63. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Kufa. Ani to hosty nepoložilo. O 4 minuty později zahrávali standardní situaci z levé strany, konkrétně kapitán Jan Roupec. Ten poslal přesný centr na hlavu Aleše Michálka a bylo srovnáno – 1:1. Remízový stav vydržel až do 85. minuty. Mezitím domácí trenér Trnečka postupně poslal na hřiště Papicu, Kipritidise a Maliňáka. Všichni tři výrazně oživili hru domácích. Ve zmíněné 85. minutě, udržel Maliňák těžký míč na hrací ploše, předal jej Škodovi, ten vnikl do šestnáctky, předložil míč Kipritidisovi, který strhl vedení opět na stranu Nových Sadů – 2:1. Poté mohl zvýšit Maliňák, ale svou šanci nevyužil. V 89. minutě přišla chybná uspěchaná rozehrávka hostů a přišel trest v podobě třetího gólu, kterého docílil Režný – 3:1. Nejkrásnějšího gólového momentu se diváci dočkali v samotném závěru. Po centru z pravé strany se do míče nádherně „položil“ Jan Blaha a uzavřel skóre na 4:1.

FK Nové Sady
Karel Trnečka (trenér FK Nové Sady): „Bylo to velice kvalitní utkání z obou stran. V první půli jsme se dostali do vedení. Poté šel soupeř do deseti, ale někdy to bývá pro soupeřící tým spíše nevýhoda než výhoda. Mužstvo pak začne ještě více bojovat. Valašskému Meziříčí se podařilo vyrovnat. Udělal jsem nějaké změny v sestavě a nově příchozí hráči splnili to, co se od nich čekalo. Oživili hru. V závěru se nám podařilo vstřelit tři branky. Myslím si, že divákům se musel zápas líbit. Pro hosty je výsledek dle mého názoru až příliš krutý, ale takový je fotbal.“

J. Zbořil [-] - M. Navrátil [-] , M. Halady [-] , L. Hodis [-] , T. Kopp [-] - D. Dvorský [-] (84. T. Maliňák [-] ) , J. Blaha [-] , D. Škoda [-] , M. Novotný [-] (64. V. Papica [-] ) - T. Režný [-] , A. Andreev [-] (69. D. Kipritidis [-] ) -

TJ Valašské Meziříčí
M. Michut [-] - M. Kufa [-] , P. Dragon [-] (76. M. Macíček [-] ) , J. Roupec [-] , M. Výmola [-] (86. M. Václavík [-] ) , F. Přikryl [-] , A. Michálek [-] , P. Plešek [-] , V. Žilinský [-] (46. J. Plešek [-] ) , M. Macíček [-] , L. Lasovský [-]

ŽK: 37. M. Novotný , 42. A. Andreev - 31. A. Michálek , 35. M. Kufa , 71. J. Plešek . ČK: 63. M. Kufa .
Hráči zápasu: D. Škoda .
Místo: Tráva. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Vojkovský Jakub - ŠIŠTÍK Petr, GALÁSEK Michal.