--

--

8. V. Uher , 53. V. Uher , 58. J. Kadula , 62. M. Kostka , 66. J. Motl - 47. M. Patrovský
17

Katovice mají výbornou formu, zejména v domácím prostředí, kde ze šesti zápasů neztratily ani jeden bod. Mariánky naopak chtěly konečně venku bodovat, jelikož ony byly právě v opačné pozici - venku ještě nebodovaly. Vše ale zůstalo beze změn a Katovice slavily vítězství.

Krátce po začátku zápasu, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou, se k radosti většiny přítomných diváků prosadil v 8. minutě domácí Vladimír Uher, jenž poslal Katovice do vedení. Mariánky se s tímto výsledkem samozřejmě spokojit nechtěly a tak do přestávky probíhala vyrovnaná tahanice, která však žádnou další branku nepřinesla.

Ihned po výměně stran se z 20 metrů opřel do míče Martin Patrovský, který nachytal Provazníka na přední tyči. Tomu nešťastně podklouzla noha a k míči se nedokázal dostatečně odrazit. Otázka, zda by si i tak na střelu sáhl... O minutu později ale toto drobné zaváhání napravil, když zblízka likvidoval stoprocentní šanci Mariánek, které se mohly dostat do vedení. Nestalo se a domácí se rázem probudili.

V 53. minutě poslal Katovice znovu do vedení Vladimír Uher, jenž hlavičkoval přesně za Šmejkalova záda. A aby to na psychiku hostů nebylo málo, tak se během necelých 15 minut prosadili domácí ještě třikrát a bylo po zápase. Na střeleckou listinu se zapsali postupně Jindřich Kadula, který využil Motlův průnik přes několik hráčů, následován Matějem Kostkou po hlavičce z rohového kopu a Jiřím Motlem, kterému namazal míč na nohu špatným vyboxováním brankář Šmejkal. O té chvíle se zápas v podstatě už jen pohodlně dohrával.

SK Otava Katovice
Přemysl Šroub, trenér: Nebyl to jednoduchý zápas. V poločase jsme sice vedli, ale Mariánky nehrály vůbec špatně a hra byla vyrovnaná. Do druhé půle lépe vstoupili hosté, když ve 47. minutě vyrovnali na 1:1. Pak nás zázračně podržel brankář Provazník, když chytil tutovku a my jsme přežili vlastní smrt. Tento moment, jako by nás nakopl, od té chvíle jsme byli lepším týmem a přidali jsme ještě čtyři pěkné góly.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Aleš Zach, trenér: Musím kluky za zhruba 50 minut zápasu velmi pochválit. Myslím, že většinu poločasu jsme byli kombinačně lepším týmem a v Katovicích se mohlo bodovat. Jenže se vše asi zlomilo neproměněnou druhou velkou šancí Patrovského a následnou brankou na 2:1. Když jsme pak nepohlídali Motla, který prošel přes několik hráčů a následně domácí dali na 3:1, bylo hotovo. Byla to škoda, kluci pak nedokázali držet tempo rozjetých Katovic a i vinou některých drobností se výsledek zastavil na myslím neobjektivním čísle.

P. Provazník [-] - T. Janoch [-] , M. Kostka [-] (67. V. Habor [-] ) , K. Cibulka [-] (31. P. Sládek [-] ) - L. Bálek [-] (77. R. Květoň [-] ) , P. Kotrba [-] (77. O. Kagui [-] ) , D. Štěch [-] - V. Uher [-] - J. Motl [-] , J. Kadula [-] , J. Chylík [-]

D. Šmejkal [-] - M. Štůla [-] (77. L. Prokop [-] ) , M. Růžička [-] , M. Brož [-] - D. Skopový [-] , M. Patrovský [-] (77. F. Florian [-] ) , O. Pecháček [-] (73. F. Renza [-] ) , M. Drahorád [-] , D. Pěček [-] (73. J. Nedbalý [-] ) , M. Skopový [-] - F. Prokop [-] -

Počet diváků: 300. Rozhodčí: Štefan Michal - HAMOUZ Jakub, GERHARDT Jiří.