7.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

2. A. Bábíček , 45. C. Ezeala (p.) , 87. L. Šedivý
8

Domácí Chlumec měl před utkáním na svém kontě z pěti zápasů plný počet bodů, tedy patnáct a v tabulce se dělil o první místo s Vestcem. Po dnešním utkání se jeho postavení nezměnilo, když si na podmáčeném terénu poradil s Jinočany, které od prvního kola zatím nezvítězily.

Bleskový gól domácích

Do utkání vstoupili výrazně lépe chlumečtí fotbalisté, jelikož se už po zhruba sto dvaceti vteřinách hry dostali do vedení. Po centru Maříka se hlavou trefil Aleš Bábíček.

Zápas se hrál na těžkém a podmáčeném terénu, takže hra moc krásy nepobrala a šancí bylo jako šafránu.

Jedna z ojedinělých příležitostí, kterou úvodní dějství nabídlo, přišla zhruba po čtvrthodině hry, kdy po pěkné kombinaci Maříka se Šípkem zakončoval druhý jmenovaný. Domácí fotbalista ale ztroskotal na jednom z obránců Jinočan.

Hosté mohli vyrovnat zhruba po třiceti minutách hry, kdy domácí brankář po centru vyboxoval balón na hranici vápna na kopačky soupeře. Střela však těsně minula Pokorného odkrytou svatyni.

Když už se zdálo, že do kabin se půjde za stavu 1:0 pro domácí, po faulu na Bábíčka se kopala penalta. Tu bezpečně proměnil specialista na pokutové kopy Chimezie Ezeala, a zvýšil tak na 2:0.

Úvodní dějství tak skončilo 2:0 pro fotbalisty domácího celku.

Poločas bez šancí a pojištění v závěru

Druhá půle nabídla ještě méně gólových příležitostí, než ta první.

Domácí byli více na balónu, do útoku se však pochopitelně nehnali.

Kosmetickou úpravu výsledku provedl tři minuty před koncem chlumecký Lukáš Šedivý, který se trefil z dorážky do odkryté branky.

Utkání tak skončilo 3:0 pro domácí.

Chlumec je tak po šesti zápasech stále stoprocentní. Naopak Jinočany se dál trápí a na výhru čekají již pět utkání.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Utkání bylo těžké, jelikož hřiště bylo podmáčené. Mysleli jsme si, že se ani hrát nebude. Pro nás zasloužené vítězství na těžkém terénu proti celkem dobrému soupeři.

FK Jinočany
Pavel Gregor: Na velice těžkém terénu utkání rozhodly dvě branky, které orámovaly první poločas. Za mě vyrovnaný zápas. Měli jsme nějaké šance a domácí nám udělali lekci z produktivity. Na těžkém terénu jsme se složitě dostávali do soupeřovy obrany, která hrála velmi organizovaně.